Makyaj

Her Yaşa Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Her yaşa uyan makyaj mümkündür. Doğal görünümüzü destekleyen uygulamalar ile size uygun makyajı yapabilirsiniz. Peki her yaşa uygun makyaj için neler kullanmalıdır? Açık renkte farlar,siyah gri ve mavi göz kalemleri ve eyelinerlar, nemlendirici özellikli  hafif seftali ve  pastel renkleri rujlar , tırnak renginize yakın pembe ve nude tonlarda ojeler ve parlatıcılar  makyaj çantanızda mutlaka olmalıdır. Öncelikle fondöten kullanarak yüz çizgilerinizi yumuşatıp pürüzsüzleştirerek cildinize güzel bir görünüm katacaktır. Güzel ve dolgun dudaklar  yaparak güzel bir etkileşip yakalayabilirsiniz. Bunu da açık renkli rujlar ve parlak renkli parlatıcıları kullanın. Gözlerinizi  etkisini ortaya çıkarmak  için kremsi farlar ve açık renkli kalemler kullanmalısınız.

Canlı ve  taze bir görünüm için ten renginize uygun allığı  elmacık kemiklerinize uygulayın. Alın bölgenize de allıkla çok hafıf bir dokunuş yaparak  canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Hacimli kirpikler sizin için her zaman avantajdır. Kirpikleriniz seyrek ise bakım serumları ile besleyerek canlandırabilirsiniz. Rimel kullanımını üst kirpikler için yoğun alt kirpikler için daha hafif tutarak uygulamalısınız.  Bu kullanacağınız bütün renkleri  cildinize göre seçmelisiniz.  Yanlış renk seçimleri sizi Olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun görünmenize sebep olur. Makyajı uygulayıp kullandıktan sonra gece  uyumadan önce kesinlikle çıkarmalısınız.Çünkü cildinizde kalan makyaj sizi her gecen gün daha yorgun yaşlı ve hijyenik olmayan bir hale sokacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu