Gündem

Hayatını Kaybeden Gizem Hemşire’nin Annesi Cezaya İsyan Etti

Geçen sene 6 Ekim tarihinde, İstanbul Maltepe’de gerçekleşen kazada 31 yaşındaki hemşire Gizem Berfu Altunoğlu hayatını kaybetti. 27 yaşındaki Merve Köstereli ve 31 yaşındaki nişanlısı Tunç Öcal can aldı.

Bu kazanın, alkollüyken direksiyona geçen Merve Köstereli’nin, nişanlısından ayrılmak istemesiyle Tunç Öcal’ın direksiyona müdahale etmesi sonucu meydana geldiği söyleniyordu.

CEZAYA İTİRAZ ETTİLER

Sevgililer için on beşer yıl hapis cezası istendi. Dokuz ay hapiste kaldıktan sonra seksen bin lira kefalet ile tutuksuz yargılanma başladı.

Mahkeme sonucunda Merve Köstereli’ye beş yıl, Tunç Öcal’a ise yedi buçuk yıl ceza verildi. Fakat ikisi de bu cezaya itiraz etti.

TEMYİZ SÜRECİNDE ANNENİN İSYANI

“Mahkemelerden sonra mezarına gidip ‘Bu kez de çıkamadılar.’ diyordum. Onlar içerdeyken ben nefes alıyordum. Şimdi nefes alamıyorum, boğuluyorum. Yavrumun mezarına gidemiyorum. Alkollü araba kullanarak kızımı öldürenle, duruşmada karşımda saygısızca annelerine öpücük atıyor.” diyen acılı anne isyan etti.

Acılı anne, kızını öldüren Merve Köstereli’nin “Mali Müşavir olmak üzereyim ve bir geleceğim var. Lütfen bana güzel olan geleceğimi bağışlayın.” sözlerine karşılık, “Benim kızımın geleceği ne olacak?” dedi.

EMSAL KARAR ÇIKTI

Alkollü olarak araç kullanarak başkalarının hayatını hiçe sayan trafik canavarlarıyla ilgili Yargıtay kararı çıktı.

Trafik polisi kontrolünde sürücünün 1.05 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. ‘Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ suçu ile tutanak tutulan sürücüye dava açıldı. Mahkemeden çıkan beraat kararını Cumhuriyet Savcısı temyiz etti. Yargıtay 10. Ceza Dairesi emsal nitelikte bir karara imza atmış oldu.

KAYNAK: Samsun Gazetesi

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu