Cilt Bakımı

Havuçla Bronzlaşma Nasıl Gerçekleşir?

Vücut sağlığı için çok faydalı olan havuç cilt sağlığı için de çok önemli bir besindir. Günümüzde özellikle bayanlar için çok önemli olan cildin bronzlaşmasını evde doğal bir şekilde sağlayabilirsiniz. Besin değeri yüksek olan havucun sürüldüğünde bronzlaşma sağlayacağını bilen çok az kimse vardır. Havuçla bronzlaşma sağlayabilmek için havuç yağı gerekmektedir.

Bronzlaşmanın daha etkili daha sağlıklı olması için havuç yağı ve kaysı yağından eşit miktarda bir karışım elde ediyorsunuz. Bronzlaşmanın eşit tonda olması için her iki yağdan işit miktarda karışımın elde edilmesi ve üç günde bir bu karışımı cildinize uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca havucu yiyerek almanız ya da havuç suyunu tüketmenizde de cildinizde bronzlaşma sağlamanıza yardımcı olabilir. Havucu yiyerek bronzlaşma sağlaması daha çok zaman alsa da bronzlaşma sağlamak için bu da bir alternatif olarak kullanılabilir.

Ayrıca havuç yağı ile kullanabileceğiniz kakao yağı ile kaysı yağı gibi bitkisel içerikli yağlar da yine eşit miktarda oluşturacağınız bir karışımla cildinizde bronzlaşma sağlayabilirsiniz. Koruma faktörü bakımından yüksek olan nemlendirici ile cildi nemlendirdikten sonra üç bitkisel yağdan oluşan karışımı cildinize rahatça uygulayabilirsiniz.

Bronzlaşma işlemini havuçla yapmaya karar verdiyseniz bu işlemi banyoda kese yapıldıktan sonra uygulayın. Banyodan önce yapacağınız bu işlem banyo sırasında bronzluğu oluşturan ölü derilerin kese nedeniyle vücudunuzdan atılmasına neden olacaktır. Bronzlaşmanın sağlanması için uygulamanın talimatlara uygun ve düzenli bir şekilde yapılması çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu