Saç Bakımı

Havuç Yağı Saça Faydaları

Bakım yapmak tüm kadınlar için önemlidir. Dış görünüşümüzü en fazla değiştiren şey ise saçlarımızdır. Gerek modeli, gerek doğal ve bakımlı oluşuyla gözleri üzerine çeker. Öylesine bir dağınık topuz yaptığımızda bile bakımlı bir görüntüye sahip olmak isteriz. Eskiye oranla kozmetik mağazalarında satılan saç bakımı ürünleri daha fazla. Saç maskeleri ve saç bakım şampuanlarının her çeşidini bulmak mümkün. Meyve özlü ve doğal yağlar kullanılarak üretilen ürünler az da olsa kimyasal içeriyor. Bu yüzden yüzde yüz bakım yapıyor diyemeyiz. Havuç yağı bu noktada imdadımıza yetişiyor.

Doğal ve gerçek bir bakım herkesin hakkıdır. Bu yüzden kozmetik marketlerde satılan ürünlere yönelmek yerine, aktarlardan bitkisel yağlar satın alarak daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Havuç yağı da saç bakımı için kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Havuç çekirdeği yağı olarak da bilinir.

Havuç Yağı Saça Faydaları

A, C ve E vitaminleri bakımından oldukça zengin bir yağdır. Bu özelliğiyle saçı kökten uca besler ve sağlıklı uzamasını sağlar. İçerdiği mineraller, karoten, potasyum ve antioksidan özelliği sağlıklı saçların garantisi sayılabilir.

Havuç yağının en bilinen özelliği saç köklerini güçlendirmesidir. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Saçları ve saç diplerini rahatlatır. Kan akışının artmasını ve kuru saçların kısa sürede nemlenmesini sağlar. Daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saçları çevresel faktörlere karşı da korur.

Havuç yağının saça faydaları çok fazla olsa da bazı durumlarda sağlığa zarar verebilir. Hassas bir cilde sahipseniz saç diplerinde kaşıntı sorunu yaşayabilirsiniz. Cildin tahriş olmaması için böyle güçlü yağların taşıyıcı yağlarla kullanılması önerilir. Bu yağ için en iyi karışım jojoba yağı olacaktır.

Bu bitkisel yağ sadece saç bakımında değil,  cilt bakımında da kullanılır. Birkaç damla havuç yağı ve zeytinyağı karıştırılarak cilde sürüldüğünde kırışıklık ve çizgilerin azaldığını görebilirsiniz.

Havuç yağı kullanarak saç bakımı veya cilt bakımı yapacaksanız, bunu düzenli olarak tekrar etmeniz gerektiğini unutmayın. Böyle güçlü yağların etkisini gösterebilmesi ve kalıcı bir görünüm sağlaması için düzenli olarak kullanılması önerilir. Aksi takdirde şikayetler devam edecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu