Gündem

Hatice Hemşirenin Hayali Gerçek Oldu

Batman ilinin Hasankeyf ilçesinde geçirdiği bir kaza sonucunda sol bacağını kaybeden 22 yaşındaki hemşire Hatice Tunç en büyük hayalini gerçekleştirdi.

Diyarbakır’da hemşirelik yapan Hatice Tunç, 2017 yılında katıldığı bir Hasankeyf gezisinde geçirdiği kazada sol bacağını kaybetti. Uzun tedavi sürecinden sonra sol bacağına protez takıldı.

Yakın zaman önce sosyal medya hesabından, en büyük hayalinin paraşütle atlamak olduğunu yazdı. Hatice Tunç’un bu paylaşımına karşılık Türk Hava Kurumu (THK) duyarsız kalmadı. Tunç’un hayalini gerçekleştirmek için hızlı bir adım attı.

Hatice Tunç’la iletişim kuran Türk Hava Kurumu yetkilileri, tüm hazırlıkları yaptı. Yetkiler, hemşire Hatice Tunç’u İzmir ilinin Selçuk ilçesindeki Efes Havacılık Eğitim Merkezi’ne getirdi.

Hemşireye, atlayışla ilgili tüm bilgiler verildikten sonra gerekli kıyafet giydirildi. Tunç, uçakla havalandıktan sonra, eğitmen eşliğinde dört bin metreden aşağı Türk bayrağı ile atladı.

Atlayıştan sonra, “Bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu, Türkiye’de protez bacakla atlayış yapan ilk kadın olmanın gururunu yaşıyorum” ifadesiyle, sosyal medyada mutluluğunu paylaştı.

Kaynak: Milliyet

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu