Gündem

Hastanede Öğrencisine Ders Veriyor

Adıyaman’da bir sınıf öğretmeni Yılmaz Küçükaslan, tedavi gören öğrencisine hastane odasında ders veriyor.

Yavuz Selim İlkokulu’nda dördüncü ısnıf öğrencisi olan Ahmet Damra Diyarbakırlıoğlu, yaşadığı karaciğer rahatsızlığı sebebiyle on gündür okuluna gitmiyor.

Öğretmen Yılmaz Küçükaslan, öğrencisini tedavi gördüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıklarında ziyarete gitti.

Öğretmen Küçükaslan, öğrencisinin derslerinden geri kalmaması için, yazı tahtasıyla ona ders verdi. Bu davranışı, gösterdiği duyarlılık ve fedakarlığı sosyal medya üzerinde oldukça ilgi gördü.

Öğretmen, Ahmet’in okula gelmediğini fark edince endişelenip ailesini aradığını, başta soğuk algınlığı sandığını söyledi. Öğrencinin karaciğer enzimlerindeki yükselmeden dolayı tedavi gördüğünü öğrenince hemen hastaneye gittiğini, çok üzgün olduğunu ve öğretmeni olarak yanında olması gerektiğini düşündüğünü ekledi.

Son olarak, yazı tahtasıyla hastane odasına gittiğini, öğrencisinin bunu görünce çok sevindiğini, okulu Ahmet’in ayağına getirmek istediğini belirtti. Ahmet’in eri kaldığı dersleri tamamlamak isteyen öğretmen olumlu tepkilerle karşılaştı.

Bunun karşılığında Diyarbakırlıoğlu, öğretmeni yazı tahtasıyla geldiği için çok mutlu olduğunu, doktor olmak istediğini söyledi. Sağlık durumunun iyi olduğunu ve çok kısa sürede taburcu olacağını ekledi.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu