Cilt Bakımı

Hassas Cilt Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Hassas cilt maskeleri kendini çevresel etkilere karşı koruyamayan ve savunmasız olan ciltler için çok uygundur. Bu maskelerin yapımı da oldukça kolaydır. Cildinize maske işlemi yaptığınızda cildinizin nefes aldığını ve parladığını hissedeceksiniz.

Yulaf ezmesi ve yumurta kullanarak cilt bakımınızı yapabilirsiniz. 1 adet yumurta akını iyice çırpın ve üzerine toz halindeki yulaf ezmesini hafif katı bir kıvam alana kadar ekleyin. Cildinize sürüp 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirmek için 1 yemek kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 adet muzu iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Bu maskeyi düzenli yaptığınız zaman cildiniz hem nem kazanacak hem de teniniz bir bebek gibi yumuşacık olacaktır.

1 adet salatalık, 1 adet patates ve 1 adet elmayı soyun ve püre haline getirin. Bu karışımı cildinize sürün ve 1 saat kadar bekletin. 1 saat sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi cildinize bakım yapmak gerçekten çok kolay. Kozmetik ürünlere çok para vermeden neyi nasıl kullandığınızı bilerek bakım yapmak maddi manevi size kazanç sağlayacaktır.

1 adet muzu bir çatal yardımı ile iyice ezin ve üzerine 2 çay kaşığı krem şanti ekleyerek karıştırın. Bu maskeyi cildinize sürün 15 dakika kadar bekletin. Beklettiğiniz maskeyi soğuk su ile yüzünüzden temizleyebilirsiniz. Bu maskenin haftada bir defa yapılması yeterlidir. Maskeyi düzenli olarak yaptığınızda cildiniz yenilenecek ve onarılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu