Hayvan Bakımı

Hamsterlar İçin Kafes Seçimi

Minik dostlarımız hamsterlar için kafes seçimi oldukça önemlidir. Hassas canlılar olan hamsterlar, kafeslerinde ihtiyaçları olan her şeye sahip olmak isterler. Gelin, doğru kafes seçiminin nasıl yapılacağını birlikte inceleyelim.

Hamsterlar İçin Kafes Seçimi

Hamsterlar küçük kafeslerde yaşamaya uygun değildir. Küçük kafeste olmak onları saldırgan ve huzursuz yapar. Taban ölçüleri 60cm x 45cm ölçülerinde ve 30cm yüksekliğinde bir kafes yeterli olacaktır.

Kafesin tabanına 3 cm ile 5 cm arasında bi ölçüde bir kalınlıkta, emici taban yerleştirilmelidir. Hamster dostlarımız eşelenmeyi oldukça seveler. Bu derin taban onun eşelenme ihtiyacını giderme konusunda etkilidir.

Tabanlarda kağıt kullanılması önerilmez. Kağıtlar emici olamadıkları için, taban malzemesi olarak kullanılamaz.

Taban malzemesinin üzerine saman serilmelidir. Samanlar hem hamster dostunuzun dışkısına temas etmesine engel olur, hem de daha doğal bir ortam sağlar.

İçeri bir miktar ot yerleştirmeniz tavsiye edilir.

Kafese koyduğunu yem kabı, dostunuzun içine giremeyeceği büyüklükte olmalıdır.

Hamsterlar, doğal yaşamlarında su ihtiyaçlarını, yapraklardaki çiğlerden karşılarlar. Bu sebeple, dişlediklerinde akan bir suluk, doğadaki yaşamlarına da uygun olacaktır.

Kafesinden Kaçan Hamster İçin Ne Yapılmalıdır?

Yaramaz hamster dostlarımızın kafesten kaçmak için fırsat kolladığını biliyoruz. Hal böyle olunca, onu nerede bulacağımızı ve nasıl yakalamamız gerektiğini de bilmemiz gerek. Hamsterların kafesten kaçması ve nasıl yakalanacağıyla ilgili detaylar için Hamsterın Kafesten Kaçması adlı içeriğimize mutlaka göz atın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu