Hayvan Bakımı

Hamsterın Kafesten Kaçması

Minik bir hamsterın kafesten kaçması, onun için en eğlenceli şeydir. Yaramak ve hareketli olan minik dostunuz, kafesinden kaçabileceği her fırsatı değerlendirir.

Genç hamsterlar için evin içinde dolaşmak, büyü bir keşiftir. Etrafta buldukları her şeyi kemirir, tüm evi dolaşırlar. Fakat endişelenmeyin. Onu yakalamanın da çok kolay bir yolu var. Nerelere gidebileceğini ve nasıl yakalayabileceğinizi bu içeriğimizde öğrenebilirsiniz.

Hamsterı Evde Gezdirmek

Hamsterlar, top dışında eve bırakılmamalıdır. Eğer kafesinden kaçarsa, yakalamak için geceyi beklemek istemiyorsanız, üstü kapalı olan dolapların altı gibi yerlere ve duvarların kenarlarına bakabilirsiniz.

Bıyıklarıyla duvarları hissetmek istedikleri, bıyıklarını kullanarak hava karardığında daha rahat hareket edebildikleri söylenir.

Eğer kendi isteğinizle eve bırakırsanız, başta yavaş hareket etmesi sizi şaşırtmasın. Şaşkın olduğu için yavaş hareket etse de sonra hızlanacaktır. Tahmin bile edemeyeceğiniz yerlere tırmanabileceği için gözünüzün önünden ayırmayın. Çok yüksek yerlere tırmanıp kendine zarar verebilir. Hatta onu oradan almak için epey uğraşmanız gerekebilir.

Aynı zamanda kabloları veya önemli olan herhangi başka eşyaları kemirebilir.

Yaşlı olan hamsterlar, dışarı çıkıp evin içinde gezseer bile kafeslerine geri dönmek isterler. Hem yorgun hissederler, hem de gençken keşfettikleri ev, artık onlar için cazip bir oyun alanı değildir. Eğer hareketsiz olduğu için onu çok fazla elinizde tutarsanız rahatsız olacaktır. Rahat etmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Hamsterın Kafesten Kaçması

Kafesinden Kaçan Hamster İçin Ne Yapılmalıdır?

Kafesten kaçan bir hamsterı geri getirmenin tek yolu, ona karanlıkta yemek sunmaktır. Sevdiği yiyeceğin kokusuna gelen dostunuzu kolayca kafesine döndürebilirsiniz.

Çok oyuncu ve hareketli bir canlıdır. Kafesinden kaçmak için en ufak fırsatı bile değerlendirir. Eğer elinizden kaçırırsanız onu basit bir tuzakla yakalayabilirsiniz.

İçinden çıkmakta zorlanacağı büyük bir leğenin içine en sevdiği yiyecekleri yerleştirin. O leğene çıkacağı eğimli bir yol veya merdiven oluşturun. O yolun üzerine de sevdiği yiyeceğin ufak ufak parçalarını koyun.

Gündüz uyuyan ve gece yemek arayan canlılar oldukları için gün içinde bu tuzak işe yaramayacaktır. Gece olup etraf karardığında, bu tuzak mutlaka işe yarayacaktır.

Hamsterlar yaptıkları bu veya bunun gibi eylemlere kızdığınızı anlamayacaktır. Bu sebeple ona kızdığınızda asla vurmayın. Hafif bile vursanız canı acıyacak ve sizden korkacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu