Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Bayanlar için çok özel bir durum olan hamilelik dönemi vücuttaki hormonlarla beraber ciltte de değişimlerin yaşandığı çok hassas bir dönemdir. Özellikle hamilelik döneminde cilt bakımın önemi artmakta, doğumdan sonra ise eski halinize dönmenize yardımcı olmaktadır. Bu dönemde ciltte aşırı yağlanmanın yanında ciltte fazla oluşan kuruluk, akne oluşması ve ciltte oluşan leke gibi problemlerle çok sık karşılaşılmaktadır. Peki, hamilelikte cilt temizliği nasıl yapılmalıdır?

  • Hamilelik dönemini yazın geçiren anne adayları cildini güneşin zarlı ışınlarından korumak için mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalıdır. Güneş koruyucu kremler ciltte güneş ışınlarından oluşabilecek lekelerin oluşumunu engelleyecektir.
  • Bu dönemde ciltte oluşabilecek lekelere karşı her gün düzenli olarak cildin yıkanmasına önem gösterilmeli, cilt bakımı sırasında mutlaka cilt temizleme ürünleri kullanılmalıdır.
  • Yağlı bir cilde sahip olan hamile bayanların mutlaka köpük şeklindeki temizleme jellerini kullanmalı ve jelin kullanımından sonra cilde su bazlı bir krem uygulanmalıdır.
  • Karma bir cilde sahipseniz yani ciltte kimi bölgeler kuruyken kimi bölgelerin yağlı olması seçeceğiniz üründe daha dikkatli olmanızı gerektirir. Bunun için karma cilt türlerine uygun bir kremle cilt bakımını yapabilirsiniz.
  • Karma bir cilde sahip olanlar hassas bir cilde sahip olmaktadır. Bu yüzden cildinize uygun temizleme sütleri kullanılmalıdır.
  • Kuru bir cilde sahip olan hamile bayanlar ise cilt bakımında cilt temizliği için köpük temizleyicileri kullanmalı ve bu köpük temizleyiciyi kullandıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanılmalıdır.
  • Hamile bayanların cilt bakımı için mutlaka günde en az iki kere cildini nemlendirmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu