Cilt Bakımı

Güzel Bir Cilt için Yapılması Gerekenler Nelerdir

Bayanların çok özen gösterdiği bunun için türlü yöntemler denediği güzel bir cilt için yapılan cilt bakımı yeterli değildir. Sadece dışarıdan yapılan cilt bakımının yanında düzenli ve dengeli beslenerek içten beslenmeyle de cilt güzelliğini sağlayabilirsiniz. Faydaları saymakla bitmeyen meyve sularının  cildi yenilemede, cildin daha dinç görünmesinde ve dolayısıyla cilt sağlığında oldukça büyük etki göstermektedir.

Cilt bakımı için evde yapılabilecek meyve suları güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Güzel bir cilt için içecek tarifleri:

Kırışık ciltler için içecek tarifi: Birer adet yeşil elma kabuğuyla, soyulmuş olarak muz ve kiviyi meyve sıkacağında sıktıktan sonra taze olarak tüketin. Kalan posaları da cildinize uygulayarak cilt bakımı yapabilirsiniz. Bu karışımı günde bir defa olmak üzere her gün tüketebilirisiniz.

Parlak cilt için ve saçlar için içecek tarifi: On adet maydanoz dalını, yarım limonu, bir adet salatalığı, yarım adet enginarı, dört adet marulu, bir adet elmayı, yaklaşık bir parmak kadar zencefili ve on adet semizotunu meyve sıkacağında suyunu çıkarın. Saç sağlığında da oldukça etkili olan meyve karışımı her gün bir bardak tüketilebilir.

Göz altı morlukları için içecek tarifi: Az miktarda zencefili, bir adet havucu, bir adet kırmızı elmayı ve kırmızı lahananın dörtte birini meyve sıkacağından geçirin. Her gün düzenli bir bardak tüketimiyle gözle görülür bir iyileşeme sağlayacaktır.

Hücre yenileyen içecek tarifi: Bir şişe kadar nar aromalı sodanın içerisine  bir avuç kadar narı ezerek ve gerektiği kadar buzu ekleyerek karıştırın ve her gün bir kere tüketin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu