Cilt Bakımı

Güzel bir cilt için Neler Yapılması Gerekir

Daha güzel, genç, canlı bir görünüm için bayanların yapmayacağı cilt bakımı yoktur. Özellikle bayanların çok önem verdiği güzel bir cilt için cilt türüne uygun yapılacak düzenli bir cilt bakımı her zaman daha genç görünmeyi de sağlayacaktır. Ancak güzel bir cildin sadece cilt bakımıyla değil içeriden düzenli ve dengeli beslenmenin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Cildin güzelliğini korumak cilde canlılık kazandırmak için mutlaka doğal meyve sularının içilmesine dikkat edilmelidir.

Kırışık ciltler için içecek tarifi: Bir adet yeşil elmayı, bir adet kiviyi ve bir adet muzu meyve sıkacağından geçiriniz ve her gün düzenli olarak bir bardak kadar tüketin ve kalan posaları cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Parlak cilt ve saçlar için içecek tarifi: Yarım adet limonun kabuğunu, 4-5 adet marul yaprağını, bir adet salatalığı, 10 dal kadar maydanozu, yarım enginarı, bir parmak zencefili ve semizotunu meyve sıkacağından geçiriniz. Günde bir bardak içilebilecek bu karışım ayrıca saçlar için de oldukça faydalıdır.

Göz altı morlukları için içecek tarifi: Çok az miktarda zencefili, bir adet havucu ve bir adet kırmızı elmayı meyve sıkacağından geçirin ve düzenli olarak her gün bir bardak kadar tüketin. Düzenli uygulandığında kısa sürede etkisini görmeye başlayacaksınız.

Lekeli ve sivilceli ciltler için içecek tarifi: 15 dal kadar maydanozu, bir adet taze limon suyunu  ve yeteri kadar suyu meyve sıkacağından geçirin ve her gün düzenli olarak içildiğinde ciltte oluşan lekelerin açılmasına yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu