Cilt Bakımı

Güneş Kremi Nasıl Seçilir, Nasıl Kullanılır

Cilt bakımı için cilt tipine uygun güneş krem seçim cilt sağlığı için çok önemlidir. Cilt tonu, hassasiyeti kullanacağınız koruyucu kremin kaç faktörlü olması gerektiğini belirlemektedir. Genellikle yüksek faktörlü güneş kremi seçimi açık tenli olanların tercih etmesi gereken bir kremdir. Koyu tenlere sahip olanlar ise düşük faktörlü krem seçmektedir. Güneş kremi nasıl seçilir? İşte bu sorunun cevabı:

  • Öncelikle alınacak güneş kreminin içeriğine mutlaka bakılmalıdır.
  • Cilt bakımı için dolayısıyla cilt sağlığı için anti-aging özelliğine sahip güneş koruyucu kremlerin seçilmesi gerekmeketedir.
  • Uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edilen aloe vera özü içeren ve nemi cilde hapseden güneş koruyucuların kullanılması gerekmektedir.
  • Güneş koruyucu kremlerin havayla temas etmeyen tüp şeklinde olanların tercih edilmesi gerekmektedir. Kavanoz şeklindeki koruyucular çok fazla hava almaktadır ki bu krem için iyi bir durum değildir.
  • Cilt bakımı için çok açık beyaz tenli kişilerin en az 50 faktörlü güneş koruyucu krem seçmeleri gerekmektedir.
  • Buğday tenli olan kişiler için cilt bakımı için önerilen güneş koruyucu kremler 30 faktörlü krem olmasına dikkat etmelidir.
  • Esmer bir cilde sahipseniz kullanılacak kremin 20 faktör olması sizi tüm zararlı güneş ışınlarından koruyacaktır.

Güneş koruyucu kremler güneş ışığına maruz kalmadan yaklaşık yarım saat önce uygulanmalıdır. Cilt bakımı için eğer çok açık bir tene sahipseniz ve güneş ışığının en yoğun olduğu saatler 11.00 ile 15.00 arasında çıkılacaksa güneş koruyucu kremlerin bir saat önce sürülmesi çok daha uygun olur. Günün geri kalan zamanlarında ise kremler en az iki saatte bir yenilenmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu