Beslenme Diyet

Günde iki Öğün Yemek Diyet Nasıl Yapılır

Günümüzün modası haline gelen günde iki öğün yemek Amerika’ da beslenme sekli bir diyet olarak uygulanmaktadır. Yalnızca günde iki öğün beslenmek bilinen birçok bazı doktorlar tarafından da desteklenmektedir. Dr Mercola çok eski zamanlarda insanların istedikleri zamanlarda yemeğe ulaşamamaları nedeniyle vücut uzun süreli aç kalmaya karşı dayanıklı olduğunu belirtmektedir. Ayrıca günlük düzenli alınan üç öğünün insülin seviyesini düzene soksa da daha fazla yemeye neden olduğunu söylemektedir. Bunların yanında obeziteye üç öğün yenilen yemeklerin sebep olduğu da belirtmektedir.

Güney Kalifornia Üniversitesinde Dr. Longo da bu görüşe sahip olan biridir. Yine Dr. Longo göre diyet programında bulunan öğün sayısının ya da beslenmenin az olmasının, az yemek yemenin kişiyi daha iyi hissettirdiğini açıklamıştır. Üç öğün yemeğe alıştırılan vücut iki öğün yemeğe başlandığında vücut bu duruma tepki verecektir. Bu tepki kan şekerinin düşmesiyle görülmektedir. Ancak bir iki aya kadar vücut sadece öğünlerde acıkmak yerine tüm gün açlık hissi oluşacak ve iki öğün diyet şekline alışacaktır.

Bu durumda kahvaltı öğününü atlatarak sadece aralarında sekiz saat olmaları şartıyla iki öğün şeklinde uygulanmalıdır. Yani ilk öğün öğle saatinde yenmeli ve ilk yemekten sonra ki öğün ise sekiz saat sonra olmalıdır. Ve ikinci öğün yatmadan en az üç saat önce yenmiş olmalıdır. Yatmadan önceki üç saat içerisinde herhangi bir şey yenmesi sadece diyet programında değil normal zamanlarda da dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu