Saç Bakımı

Gül Yağının Saça Faydaları

Gül yağı saça faydalarını biliyor musunuz? Peki, gül yağını daha önce duymuş muydunuz? Gül suyunun bakım yaparken kullanımı hakkında herkes az çok bilgiye sahiptir. Gül suyunu duydunuz, ama gül yağı hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, tüm sorularınızı bu yazıda yanıtlayacağız.

Sizi en çok rahatsız eden saç sorununuz nedir? Saç dökülmesi mi? Yoksa kepekler mi? Sanırım hepimizin şikayetçi olduğu en önemli saç sorunlarından biri, saçların kuru, bakımsız, mat, dönük ve cansız görünmesidir.

Saç bakımı ürünleri arasında, saç sorunlarını çözmek için en kullanılan ürünler saç bakımı kremleridir. Fakat çoğu zaman bu kremler istediğimiz sonuçları vermez. Böyle durumlarda sürekli yeni saç bakımı ürünleri denemeyi bırakmak gerekir. Sürekli farklı saç bakımı uygulaması yapmak, zaten yıpranmış olan saçları daha fazla yıpratır. Çok fazla uygulama yaptıysanız, saç bakımı için denediğiniz ürünleri bir süre rafa kaldırın.

Saçlarınız yeteri kadar dinlendiğinde tekrar saç bakımı için hazırsınız demektir. Daha önce bitkisel ve hayvansal yağların saça faydaları hakkında hiç araştırma yapmadıysanız tam zamanı. Saçlarınız daha güçlü, etkili ve doğal bakıma ihtiyacı olduğu için deneyebileceğiniz en doğru saç bakımı ürünleri doğal yağlardır. Gül yağı da bu doğal bitkisel yağlardan biridir.

Bu yağ evde de yapabileceğiniz, uçucu (esansiyel) yağlardan biridir. Gül yağı saç için oldukça etkili ve tek başına kullanılması riskli olabilecek güçlü bir yağdır. Bu sebeple taşıyıcı yağlarla karıştırılarak kullanılması önerilir.

Gül yağının saça faydaları arasında en önemlisi saçları mat görünümden kurtarmasıdır. Saçlara parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda yavaş uzama sorununu çözmede de oldukça etkili bir yağdır. Saçların daha hızlı uzamasını destekler.

Gül yağının pek çok faktörün etkisiyle cansızlaşan saçları tekrar canlandırma özelliği vardır. Bunun yanında saç derisi için de oldukça faydalıdır. Saç derisindeki kurumayı onarır ve tekrar kuruluk oluşumunu önler.

Tüm bu özelliklerinin yanında, saçlarımızı kepeklerden de kurtarır. Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde yeni kepek oluşumuna da engel olur.

Gül yağını dilerseniz evde yapabilirsiniz. Böylece doğal olduğu konusunda tereddüt etmezsiniz. Ev yapımı gül yağını, gelin birlikte inceleyelim.

Evde Gül Yağı Yapımı

Bir kavanozun içini gül yapraklarıyla tamamen doldurun. Daha sonra kavanoz dolana kadar sızma zeytinyağı ekleyin.

Kavanozu sıkıca kapattıktan sonra güneş alan bir yere yerleştirin. Gül yağı olması için iki aylık bir süreye ihtiyacı vardır. Bu süre boyunca koyduğunuz yerden almayın ve kapağını açmayın.

İki aylık bir sürenin sonunda gül yağı kullanılabilir hale gelir. Böylece ev yapımı doğal gül yağı ile istediğiniz bakımı yapabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu