Cilt Bakımı

Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

Gülün cilde faydaları saymakla bitmez. Gülün kendisi oldukça fayda gösterirken gül suyu ile yapılan cilt bakımında etkisi oldukça fazladır. Peki, gül suyu nasıl kullanılır?  Gül suyunun ciltteki kırışıkları önlemede, ciltteki sivilce problemlerine, göz şişkinliklerine ve yaşanan farklı cilt problemlerine karşı etkisi fazladır.

Gül suyunun etkileri:

  • Ciltte oluşan kahverengi lekelere karşı etkilidir ve lekelerin rengini açmaya yardımcı olur.
  • Kırışıklıkları önlemeye ve kırışıklık oluşumuna karşı etkisi büyüktür.
  • Ciltteki sivilce ve aknelerin temizlenmesine giderilmesine yardımcı olur.
  • Göz altı şişkinliklerine ve oluşan morlukların giderilmesinde etkilidir.
  • Tonik olarak kullanıldığında ciltte oluşan bakterilerin temizliğini sağlar.

Gül suyunun basit kullanımı: Birkaç damla gül suyunu pamuğa dökerek cildinize sürün. Çok kullanılmadığı sürece cildin yıkanması gerekmez. Çok fazla kullanılırsa yarım saat beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Direk kullanılan gül suyu cildin elastikiyetini arttırmanın yanında cilde güzellik verir.

Cildi canlandırmak için gül suyu kullanımı: İki çay kaşığı gül suyu içerisine yarım çay kaşığı badem yağı eklenerek pamuk yardımıyla cildinize sürün. Cildin canlanmasına yardımcı olan gül suyu haftada iki defa uygulanabilir.

Cildi güzelleştirmek için gül suyu kullanımı:  Dört tane gül yaprağını ufalayarak bir kaba koyun ve bir buçuk çay kaşığı kadar gül suyunu ve yarım çay kaşığı limonu da ufaladığınız gül yapraklarına ekleyin. Hazırlanan bu karışımı cildinize uygulayın ve yaklaşık dakika kadar bekletin ve bu süre sonunda cildinizi bol ılık su ile yıkayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu tarif cildinizin güzelleşmesine yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu