Cilt Bakımı

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı için çok önemli olan gül suyu cilt için çok doğal olan, içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan bir üründür. Cilt bakımı için satın alınan dünya para yatırılan kimyasal içerikli temizlik ürünleri yerine gül suyu tek başına inanılmaz olumlu etkilere sahip doğal bir temizleyici ve toniktir. Hiçbir soruna çare olmaya kozmetik ürünler yerine her tür cilde uygun olan gül suyu maskesi uygulayabilirsiniz. gül suyu maskesi nasıl yapılır

Gül suyunun faydaları:

Problemli ciltler için çok ideal bir ürün olan gül suyu doğaldır ve oldukça etkilidir.

  • Akne problemi olanlar için gül suyuyla yapılan pudra maskesi cildinizde oluşan tıkanmış olan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
  • ,Gül suyu pudra maskesi daha net, pürüzsüz, sağlıklı ve nefes alabilen bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Gül suyu ile temizlenen cilt kendini kolay bir şekilde yenileyecek, daha sıkı bir cilde sahip olacaksınız ve göz altında oluşan morlukların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Gül suyu ve pudra maskesi:  Bunun için bir çorba kaşığı kadar gül suyuna ve iki çorba kaşığı bebe pudrasına ihtiyacımız var. Bu iki malzemeyi belirtilen miktarlarda güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı göz çevreniz dışında tüm yüzünüze ya da sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulayın. Uyguladığınız bu maskeyi cildinizde yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Bu süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada iki defa gönül rahatlığı ile uygulayacağınız maske düzenli olarak uygulandığında oldukça iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu