Cilt Bakımı

Gül Suyu Maskeleri Nedir, Nasıl Yapılır?

Ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumu çoğu kişi tarafından rahatsız olunan ve çözüm aranan bir durumdur. Böyle bir şikayetiniz varsa yüzünüzü sıkarak sivilce ve siyah noktalardan kurtulmaya çalışmamalısınız. Çünkü yüzünüzü sıkmak çok uzun süre geçmeyen yara ve lekelere neden olabilir.  Bununla baş etmek istiyorsanız gül suyu maskeleri yapabilirsiniz.

3 damla gül yağı, yarım limon suyu, 5 yemek kaşığı gül suyu, 5 yemek kaşığı maden suyunu bir kapta iyice karıştırın ve bu karışımı fısfıslı bir şişeye doldurun. Bu maskeyi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayabilirsiniz. Maske cildinizde 15 dakika beklemeli ve daha sonra yıkanmalıdır. Cilt bakımı yaparken cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Yoksa istediğiniz sonucu almak için çok fazla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız.

1 yemek kaşığı maden suyu, 1 yemek kaşığı gül suyu, 1 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi, su ve zeytinyağı ölü hücreleri cildinizden uzaklaştırmak için gerekli malzemelerdir. Türk kahvesi, su ve zeytinyağını karıştırın ve cildinize 3-4 dakika kadar bu karışım ile masaj yapın. Daha sonra gül suyu ve maden suyu ile cildinizi temizleyin. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı ve 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırıp cildinize masaj yaparak sürün. Bu karışım cildinizde 5-10 dakika kadar bekledikten sonra su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu maske cildinizi nemlendirerek sıkılaştırmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu