Cilt Bakımı

Gül Suyu ile Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Ciltteki akne yayılmasını engelleyen, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan cilt sağlığı için etkili olan gül suyu mükemmel bir cilt temizleyicisidir. Gül suyu ile cilt temizliği yaşlanmayı geciktiren bir cilt bakımı uygulamasıdır. Peki, gül suyu ile cilt temizliği nasıl yapılır?

Gül suyunun cilt temizliğinde tonik olarak kullanımı: Tamamen doğal olan,ciltteki siyah noktaların temizlenmesinde, cildin daha net, pürüzsüz olmasına yardımcı olan gül suyu tonik olarak kullanılabilecek doğal yüz temizleme suyudur. Günde iki kere pamuğa batırarak yüzünüze sürdüğünüz gül suyu ciltteki kirlerin ve yağların temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Gül suyunun sivilceleri temizlemek için kullanımı: Ciltte oluşan sivilcelerin sebep olduğu bakterilerin uzaklaşmasına yardımcı olan gül suyu mükemmel bir temizleyicidir. Haftada iki kez rahatça kullanabileceğiniz gül suyu maskesi sayesinde cildinizde sivilceye dair hiçbir şey bırakmayacaktır.

Gül suyu ile cilt temizliği: Yüzünüzde akne gibi bir cilt sorunu yoksa pamuk yardımıyla kullanacağınız gül suyunu cildinizi temizlemek için uygulayabileceğiniz mükemmel bir yöntemdir. Ancak akne sorununuz varsa gül suyu içerisine bebek pudrası ya da limon ekleyerek cildinize sürün ve bir süre beklettikten sonra cildinizi yıkayın ve ardından cildinizi yine gül suyu sürün. Gül suyu ile cildinizi temizlerken dikkat etmeniz gereken nokta cildinizdeki makyajı çıkarmak için gül suyu kullanılmamalıdır. Cildinizi makyajda arındırmak için su ve uygun bir sabun kullanılmalıdır. Yüzünüzü makyajdan arındırdıktan sonra gül suyu ile temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu