Cilt Bakımı

Gül Maskesi Tarifleri Nelerdir?

Güzel, parlak ve sağlıklı bir cilt için düzenli cilt bakımı yapılması gerekmektedir. Günümüzün yoğun yaşam temposu cilt bakımı için bireyleri güzellik salonlarına sevk etmekte ve maddi külfet oluşturmaktadır. Hâlbuki evde çok zaman ve para harcamadan her zaman güzel, sağlıklı ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilt sağlığına çok katkısı olan gül maskesi tarifleri çoğalmaktadır. İpeksi bir cilt için uygulanacak gül maskesi cilt sağlığına dolayısıyla cilt güzelliğine çok katkısı vardır. İşte gül maskesi tarifleri:

Cilt bakımı için gül maskesi: Cilt bakımı için kuru olarak temin ettiğiniz gül yapraklarını ellerinizle iyice ufalayın. Daha sonra içerisine bir şeker kaşığı mısır nişastası, bir şeker kaşığı bal, iki yemek kaşığı süt ekleyerek iyice karıştırın. İyice karıştırdığınız maskeyi cildinize dairesel hareketlerle sürün. Cildinize sürdüğünüz maskeyi yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra daha önce temizlediğiniz parmak uçlarınızla masaj yaparak temizleyin ve soğuk su ile bol bol yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Cildi ipeksi yapan pütürleri gideren gül maskesi: Cilt bakımı için bir su bardağı su içerisine üç avuç kadar gül yaprağı ekleyerek pişirilir. Su içerisinde pişirilen gül yaprağı süzüldükten sonra bir çay kaşığı toz ıhlamuru, iki çay kaşığı balı, ve bir çorba kaşığı süt kaymağını ekleyin ve güzelce karıştırın. Daha sonra kestane ununu karışım hamur haline gelene kadar ekleyin. Hazırladığınız hamur şeklindeki maskeyi cildinize uygulayın. Cildinize sürdüğünüz maskeyi yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra cildinizi bol suyla yıkayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maske size kolay bir cilt bakımı yapmanızı sağlayacak ve cildiniz ipeksi bir görünüm kazanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu