Makyaj

Göz Makyajı Hileleri

Kadınların vazgeçilmezi olan makyajın belki de en önemlisi göz makyajı diyebiliriz. Çoğu kadın gözlerinin ön planda olmasını ister. Fakat gözler aynı zamanda en dikkat edilmesi gereken bölgedir. Yanlış veya fazla uygulanan ürünler sonunda komik bir görüntü ortaya çıkarabilir. Ufak tefek hile ve tekniklerle hoşnut olunacak bir sonuca ulaşılabilir.

Sonucun daha elle tutulur olması için yapay görüntüden olabildiğince uzak durmak gerekir. Daha genç gösterecek makyaj teknikleri uygulanmalıdır.

Göz Makyajı Hileleri

1- Göz altlarında oluşan şişliklerden şikayetçi misiniz? En kolay çözümlerinden biri dondurulmuş göz kremidir. Kullanılan göz kremi ufak bir buzluğun içine koyup buzlukta bekletilir. Makyaj yapmaya başlamadan önce dondurulan göz kremi çıkarılıp göz çevresine uygulanır.

2- Kozmetik ürünleri uygulamaya başlamadan önce mutlaka bir göz nemlendiricisi sürülmelidir. Göz çevresinin nemlendiriciyi iyice emmesi ve cildin kuruması beklenmelidir.

3- Çoğu kadın aydınlatıcıyı vazgeçilmezleri arasında sayar. Aydınlatıcı ile genç gösteren ufak bir uygulama yapılabilir. Bir miktar aydınlatıcı göz pınarına uygulanır. Far fırçası veya ufak bir sünger yardımı ile gözlerin altına doğru yaydırılır.

4- Kaş yapısından hoşnut olmayan kadınlar mutlaka kaş kalemi kullanma ihtiyacı duyar. Zaman zaman gün içinde kaş kaleminin silinmesi kötü bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bunun için herkes kaş kaleminin sabit ve kalıcı olmasını ister. Kaş kalemi iyi kaşa da eşit miktarda sürüldükten sonra üzerine primer uygulanır. Primer, kalemin gün boyu kalıcı olmasını sağlar.

5- Eyeliner çoğu kadın için olmazsa olmazdır. Fakat herkes istenen sonucu alacak kadar yetenekli olmayabilir. Bunun için satılan eyeliner sürme kalıpları kullanılabilir. Bunun yanı sıra kendinizce rahat edebileceğiniz bir yöntem daha var.

6- Eyelinerınızın kuyruğunun kusursuz olması için onu ikinci plana atabilirsiniz. İlk önce maskara uygulandığında kirpik kıvrımlarını yol gösterici olarak kullanabilirsiniz.

7- Herkes için belli ürünler vardır. Renginden veya markasından taviz vermek kolay olmasa gerek. Fakat bazen değişiklik yapmak daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir.

Şüphesiz ki tüm kadınların siyah eyeliner kullanmaya zaafı vardır. Sert ve çekici duruşu herkes için öncelik olmasını sağlar. Fakat kahverengi eyeliner kullanarak gözlerin siyahla olduğundan daha genç görünmesi sağlanabilir. Daha parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kahverengi eyeliner kullanmak makyaja daha doğal bir görünüm katar.

8- Göz etrafındaki çizgilerin kapanması için önce kapatıcı sonra pudra sırası ile uygulanmalıdır. Çizgilerin yerlerini tam olarak belirlemek için gülmek yeterlidir. Böylelikle hepsi ortaya çıkacaktır.

9- Kadınlar yaşları kaç olursa olsun genç görünmek isterler. Bunun yöntemlerinden biri de karanlık göz çevresini aydınlatmaktır.

Eyeliner sürdükten sonra çevresine ve gözaltlarına aydınlatıcı uygulamak daha genç bir görünüm sağlar. Aynı zamanda gözlerin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu