Estetik

Göz Kapağı Estetiği Sonrası iz kalır mı?

Özellikle 35 yaşlarından sonra estetik bir görünüme sahip olabilmek için düşünülen ama göz kapağı estetiği sonrası iz kalır mı? Sorusu yüzünden çekinilen bir durumdur. Yaşa bağlı olarak oluşan göz çevresi kırışıklıkları, gözaltı torbaları, üst göz kapağında oluşan fazla yağlanma durumları görüntü olarak rahatsız etmektedir.

Daha genç ve güzel görünebilmek belli bir yaştan sonra daha çok önem kazanmakta ve bu yüzden estetik çareler aranmaktadır. Sonucu oldukça başarılı olan göz estetiği ameliyatlarının ayrıca diğer farklı bölgeye yapılacak ameliyatların sonucunun başarılı olması alanında uzman doktorlar, referans alabileceğiniz uzmanlar tarafından yapılması çok önemlidir.

Estetik ameliyatların çoğunda neşter kullanılması yani ufak kesilerle yapılması iz kalır mı, kalan iz estetik yönden daha kötü görünür mü endişesi taşıyan hastaların merak ettiği sorulardır. Cerrahi müdahale gerektiren her ameliyat sonrasında iz kalması kaçınılmaz bir gerçektir. Burada önemli olan nokta alanında uzman olan doktorların az görünen yerlerde kesileri gizleyerek ameliyatı planlaması gerekmektedir. Ameliyat sonrası genelikle kesiler zamanla deriyle aynı renge gelir ve çok dikkatli bakılmadıkça hiç dikkat çekmeyen bir şekilde olur.

Göz çevresi diğer bölgelere göre daha az iz kalması ve kesilerin gözkapaklarının kıvrımlarına gizlenerek yapıldığında hiç belli olmayan estetik bir iyileşmeye yardımcı olacaktır. Kısa bir süre ameliyat sonrası iyileşme süresinde göz kapakları açılıp kapanırken geçici bir sorun yaşanabilir. Bunun dışında doğru yapılan bir göz estetiği ameliyatında başarılı sonuçlar elde edilir.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu