Makyaj

Göz Kalemi Hileleri ve Kullanımı

Göz Kalemi ile Yapılabilecek Makyaj Hileleri ve Göz Kaleminin Kullanılabileceği Yerler

Her kadın makyajı daha güzel görünmek için yapar. Bazen elinde her malzeme bulunmayabilir. Bazen de değiştirilmek istenen bir görüntü olabilir. Bunun için sadece göz kalemi kullanarak yapılabilecek bazı makyaj hileleri vardır. Bu göz kalemi hileleri maddeler halinde sıralamak mümkün.

♦ Bazı kadınlar gözlerinin ne kadar küçük olduğundan şikayet eder. Gözlerinin büyük görünmesini isteyen birinin yapacağı oldukça basit bir işlem vardır. Göz kalem gözlerin altına ve üstüne çevresini saracak şekilde çekildiğinde gözler daha iri görünecektir.

♦ Bazı kadınlar da tam aksine gözlerinin büyük olmasından şikayetçidir. Daha küçük gözlere sahip olmak isteyenler de yine kalem kullanarak sorunu çözebilirler. Gözlerin iç kısmına sürüldüğünde daha küçük görünmesini sağlar.

♦ Buğulu bakışlara sahip olmak isteyenler için de küçük bir hile var. Kalem istenildiği gibi çekildikten sonra pamuklu çubuk yardımı ile sürülen kısım hafifçe dağıtılır. Böylelikle daha buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

♦ Kaşlarını daha belirgin bir hale getirmek ve kalın göstermek isteyenler olabilir. Kaş kaleminiz bittiyse göz kalemini onun muadili olarak kullanabilir ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

♦ Aynı şekilde kaşlarınızın kısa oluşundan şikayetçiyseniz bu sorunu geçici olarak da olsa çözmeniz mümkün. Size uygun olan bir renkte göz kaleminizi kullanarak kaşlarınızı uzatabilir, istemediğinizde silerek eski haline getirebilirsiniz.

♦ Gözlerin hem iç hem de dış kısmına uygulanması bakışların daha anlamlı ve gözlerinizin dikkat çekici olmasını sağlar.

♦ Bazen yorgunluk veya çeşitli sebeplerle yüzünüz ve gözleriniz solgun görünebilir. Alt göz kapaklarınıza uygulayacağınız beyaz bir göz kalemi gözlerin daha parlak görünmesini sağlayabilir ve sizi solgun görüntünüzden kurtarabilir.

♦ Gözleri renk olanlar uygulayacakları göz kalemi ile bakışlarını istedikleri yöne çekebilirler. Renkli gözlü iseniz renkli göz kalemleri kullanarak bakışlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde koyu renk göz kalemleri daha keskin bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

♦ Beyaz tenli ve keskin yüz hatlarına sahipseniz ve bu durumdan hoşnut değilseniz göz kalemiyle yüz hatlarınızı yumuşatabilirsiniz. Kullandığınız göz kalemini kahverengi tonlarından seçerseniz keskin hatlarınız daha yumuşak bir görünüm alacaktır.

♦ Karanlık bir makyaj yapmak istiyorsanız ve bunu yapabileceğiniz farınızın bitmişse bu sorunu da göz kalemi ile kolayca çözebilirsiniz. Koyu renk olan yani siyah, kahverengi veya gri göz kalemlerinizden birini alıp göz kapağınızı fazla bastırmadan istediğiniz miktarda boyuyorsunuz. Daha sonra bir pamuk ile boyadığınız kalemi göz kapağınıza dağıtıyorsunuz. Tam anlamıyla far gibi olmasa da benzer görüntüyü elde edebilirsiniz.

♦ Kedi göz makyajı yapmak istiyorsanız gözünüzün üzerine sürdüğünüz kalemi gözün bittiği yerden uzatabilirsiniz. Uzattığınız kuyruk kısmını istediğiniz gibi kıvırabilir ve doldurabilirsiniz.

Göz Kalemi Kullanarak Göz Yapısı ile ilgili Problemleri Giderebilecek Makyaj Hileleri

Aşağı doğru bir göz yapısına sahipseniz ve bundan şikayetçiyseniz durumu düzeltmenin kolay bir yolu var. Üst kirpiklerin dibine ince ve düz bir çizgi şeklinde çekilecek göz kalemi görüntüyü istediğiniz yönde düzeltebilir, gözlerin daha kalkık görünmesini sağlayabilir.

Çekik gözlü insanlara özeniyor olabilirsiniz. Onlar gibi çekik gözlere sahip olmak ise ufak bir hile yaparak mümkün. Göz kalemini, göz pınarlarınızdan başlayacak şekilde gözün bittiği noktaya kadar çekmelisiniz. Böylelikle gözleriniz daha çekik bir görünüme sahip olacaktır.

Yuvarlak gözlere sahipseniz gözlerinizin daha oval ve keskin hatlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz pınarlarına ve gözlerin bittiği kısma daha belirgin olacak şekilde çekilen göz kalemi yuvarlak görünümü daha sivri bir görünüme dönüştürecektir.

Gözlerinizin birbirine fazla uzak olmasından şikayetçi iseniz göz kaleminin yardımıyla bu sorundan kurtulabilirsiniz. Gözlerin hem altına hem de üstüne göz pınarlarına kadar kalem çekmelisiniz.

♦ Gözlerinizin aksine birbirlerine yakın olmasından şikayetçi iseniz göz pınarlarına uygulama yapmaktan kaçınmalısınız. Göz kalemini gözün ortasına denk gelen yerden başlayarak dışarı doğru uygulamak gözlerin daha uzak görünmesini sağlayacaktır.

Göz Kalemi Kullanılarak Yapılabilecek Eğlenceli Hileler

♦ Desensiz, tek renk olan bir tişörtün üzerine istenen herhangi bir desen çizilerek kısa süreliğine de olsa farklı bir tişörte sahip olabilirsiniz. Fakat bu işlemi uygularken kolayca vazgeçebileceğiniz bir parça seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Makyaj malzemelerinin yapımında kalıcı olması için yağ ve çeşitli kimyasallar kullanılır. Kullandığınız göz kalemin yıkandığında tamamen çıkmayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak temizlenmediğinde üzülmeyeceğiniz bir tişörtünüze uygulamanız önerilir.

♦ Dövme yaptırmak istiyorsunuz fakat kalıcı olmasını istemiyorsunuz. Yine göz kalemi yardımıyla istediğiniz bir dövmeyi yapabilirsiniz. Kolay çıkacağı için her türlü deseni uygulayıp eve döndüğünüzde bol su ve sabunla çıkarabilirsiniz.

♦ Küçük çocuğunuzun/kardeşinizin doğum gününde veya herhangi bir tiyatro gösterisi için yüz boyaları kullanmak yerine göz kalemi yardımıyla yüzünüze kedi bıyığı gibi şeyler çizebilirsiniz. Üstelik makyaj mendili veya temizleme jeliyle işiniz bittikten sonra kolayca kurtulabilirsiniz.

♦ Yüzünüzde bir beniniz olsun istiyorsanız veya bir dönem karakterine bürünecekseniz istediğiniz bölgeye göz kalemi yardımıyla bir ben çizebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu