Cilt Bakımı

Gliserinli Yüz Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Gliserin cildinizin nem ihtiyacını karşılaması açısından önem taşımaktadır. Gliserinli yüz maskeleri evdeki malzemelerle doğal olarak hazırlanabilir. Kolay tariflerle yapılan bu maskeleri yapmak kadar uygulamak da bir o kadar basit bir işlemdir.

Kadınlar için cilt bakımı oldukça önemlidir. Bu konudaki en büyük desteği gliserinden almak mümkün. Artık, cildin ihtiyacı olan bakımı sağlamak sizin için daha kolay olacak.

Gliserinli Yüz Maskeleri

1- Gliserin ve Muz

Muz pek çok bakım tarifinde kullanılır. Saç bakımı için de, cilt bakımı için de oldukça önemli bir besindir. Hem tüketerek hem de harici olarak uygulayarak doğru bakım gerçekleştirilebilir.

Malzemeler:

• Gliserin
• Muz

Yapılışı:

3 yemek kaşığı muzu bir çatal yardımı ile ezin. Üzerine 1 yemek kaşığı gliserin ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 30 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Ne Sıklıkla Uygulanır?

Bu maske haftada bir defa uygulanabilir. Ancak hassas bir cildiniz varsa iki haftada bir bu maskeyi yapmanız yeterlidir.

2- Gliserin ve Bal

Cilt bakımı için bal oldukça önemlidir. El bakımı tariflerinde sıkça gördüğümüz bal, gliserinle bir araya geldiğinde daha güçlü bir etki bırakıyor.

Bal tüketimi ne kadar önemliyse, harici kullanımı da bakım alanlarında oldukça önemlidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek şey kullanılan balın doğal olmasıdır. Sahte ballar yenmemesi gerektiği gibi, bakım yapmak için de cilde sürülmemelidir.

Malzemeler:

• Gliserin
• Bal

Yapılışı:

1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı gliserini karıştırın ve yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske yüzünüzü temizleyip canlı bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Ne Sıklıkla Uygulanır?

Alerjik bir durum olmadığı sürece haftada veya on günde bir uygulanabilir.

3- Gliserin ve Yulaf

Malzemeler:

• Gliserin
• Yulaf

Yapılışı:

3 yemek kaşığı yulafı robottan geçirerek toz haline getirin. Üzerine 2 yemek kaşığı gliserin ekleyip karıştırın ve bu karışımı yüzünüze sürün.

15 dakika bekleyin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske yüzünüzde peeling etkisi yaratacaktır. Cildinizi temizleyerek yüzünüzün net ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Ne Sıklıkla Uygulanır?

Belli bir düzen içinde haftada bir veya iki haftada bir uygulanabilir.

4- Gliserin ve Kil

Malzemeler:

• Gliserin
• Kil

Yapılışı:

1 yemek kaşığı kil ve 2 yemek kaşığı gliserini karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza nazik hareketlerle sürün.

15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ve boynunuzu -yıkayabilirsiniz. Bu maske ile cildiniz yumuşacık olacaktır.

Ne Sıklıkla Uygulanır?

Alerjik durumlar göz önüne alınarak on günde bir uygulanabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu