Saç Bakımı

Gliserin Saça Nasıl Uygulanır?

Gliserin saçlarınızda nemi tutarak saçlarınızın ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar.  Peki gliserin saça nasıl uygulanır? Satın aldığınız gliserini aynı oranda su ile karıştırın. Örneğin bir ölçek gliserin kullanıyorsanız bir ölçekte su kullanmalısınız. Duşta saçlarınızı şampuanladıktan sonra bu karışımı kullanabilirsiniz. Karışımı saçlarınızın her yerine eşit miktarda sürün ve 5 dakika kadar bekleyin. 5 dakika sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Kuru bir saç tipine sahipseniz gün aşırı bu işlemi yapmanız saçlarınıza çok iyi gelecektir.

Gliserin saç köklerini nemlendirdiği için saçınızı kötü hava koşullarına ve fön, maşa gibi ısı veren ve saça zararı olan etkenlere karşı korur. Saç kırıklarını önler. Saçın ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

3 bardak papatya çayı, 3 çay kaşığı gliserin, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 8 damla biberiye yağını cam bir kapta karıştırın. Elinizde boş bir sprey şişesi var ise bu karışımı bu şişeye boşaltın. Yaptığınız bu karışımı 10 gün boyunca kullanabilirsiniz ve gün içerisinde saçlarınıza sıkabilirsiniz. Saçlarınıza bu karışımı kullanmadan önce şişeyi mutlaka çalkalamalısınız. 10 gün sonra bu karışımı yeniden yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Saçları güçlendiren bir diğer maske için gerekli malzemeler iki çorba kaşığı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı gliserin ve bir çorba kaşığı zeytinyağı. Bu malzemeleri birbirine karıştırın. Bu karışımı şampuanlanmış temiz saça uygulayın ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Gliserin içeren maskeler saçları nemlendirmekle kalmaz, saçların kabarmasını önler. Kırılmaları önlediği için dökülmeler azalır ve saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu