Makyaj

Fondöten Nasıl Uygulanır?

Doğru fondöten seçimi yaparken cilt tipi ve ten rengi gibi detaylar önemlidir. Yüzdeki lekeleri kapatmak ve renk eşitsizliklerini gidermek için fondöten doğru uygulanmalıdır.

Fondöten Çeşitlerinin Uygulanışı

Likit Fondöten

Likit fondötenler diğerlerine göre daha hafif bir etki yaratır. Hatta en hafif etkiyi likit fondötenlerin yarattığını söylemek mümkün.

Likit fondötenlerin birkaç damla sıkılarak, parmak uçlarıyla ve yuvarlak hareketlerle uygulanması önerilir. Fazlası sünger yardımıyla alınabilir. Ayrıca daha hafif bir etki isteyenler parmak uçları yerine süngere bir miktar fondöten koyup yumuşak dokunuşlarla dağıtarak uygulayabilirler.

Yoğun Krem Fondöten

Krem fondötenler diğerlerine göre biraz daha koyu kıvamlıdır. Krem fondötenlerin içerinde çeşitli yağlar bulunur. Bu yüzden kuru ciltler için en doğru tercihtir. Daha çok kış aylarında parmak uçlarıyla uygulanması daha doğru olacaktır.

Köpük Fondöten

Köpük fondötenler iki şekilde de uygulanabilirler. Fakat iki şekilde de etkisi değişir. Parmak uçlarıyla sürüldüğünde normal bir etkisi olacaktır. Fakat süngerle uygulandığında likit fondötenler gibi daha hafif bir etkisi olur.

Krem Stik Fondöten

Krem stik fondötenlerin içinde renk pigmenti ve yağ oldukça fazladır. Cilt sorunları yaşayanlar tarafından en çok tercih edilen üründür.

Krem stik fondötenler pürüzsüz bir görünüm sağlar. Kırışıklık olan bölgelerde kusursuz ve belirgin bir görünüm ortaya çıkarır. Bu sebeple parmak uçlarıyla uygulanır. Krem stik fondötenlerin üzerine biraz pudra da eklenebilir.

NOT: Pudralar kırışıklık olan ciltlere uygulanmamalıdır. Kuru veya ıslak süngerle uygulanabilirler. Fakat sünger sık sık temizlenmelidir. Aksi takdirde cildin bozulmasına ve çeşitli rahatsızlıklara sebep olabilirler.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu