Saç Bakımı

Fındık Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Taşıyıcı yağlardan biri olan fındık yağının saça faydaları oldukça fazladır. Özellikle vitaminler bakımından zengin olması sebebiyle, saç kırıklarını ve dökülmeleri büyük ölçüde azaltır.

Fındık yağı, tek başına uygulanabilir. Tüm saçlara sürüp bir saat bekleyerek etkisini görebilirsiniz. Fakat fındık yağı, maske yaparak da uygulanabilen bir bitkisel yağdır. Kepeklerden ve yağlanmadan şikayet edenler için ilk tercih fındık yağı olmalıdır.

Ev yapımı saç maskeleri herkesin tercih etmesi gereken bakım ürünleridir. Kimyasal katkısı olmadığından doğal bir saç bakımı yapabilirsiniz. Böylece daha hızlı ve sağlıklı sonuç alırsınız. Unutmamanız gereken bir tek şey var. Kullandığınız bir bitkisel yağ varsa, mutlaka her hafta düzenli olarak uygulayın. Düzenli uygulamayla saçlarınızı kökten uca yenilediğinizi göreceksiniz. Gelin, fındık yağı ile yapılan saç maskelerini inceleyelim.

Maske Tarifleri

1- Kuru Saçları Nemlendiren Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Fındık yağı

♦ Badem yağı

♦ B vitamini

Yapılışı:

Bir kabın içine fındık yağı ve badem yağını eşit miktarda koyun. İçine bir kapsül B vitamini ekleyin ve güzelce karıştırın.

Karışımı, saç diplerinden başlayarak, tüm saçlara özenle sürün. Saçlarınıza masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Bone, sıcak bir havlu veya streç film yardımıyla saçlarınızı sarın. Bir saat bekledikten sonra güzelce durulayın.

2- Saç Dökülmelerini Önleyen Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Fındık yağı

♦ Çörek otu yağı

♦ Elma sirkesi

♦ B vitamini

Yapılışı:

Bir kabın içine tatlı kaşığı kullanarak, dört kaşık fındık yağı, bir kaşık çörek otu yağı ve bir kaşık elma sirkesi koyun. Üzerine bir kapsül B vitamini ekleyip güzelce karıştırın.

Hazırladığınız karışımı saç diplerine masaj yaparak tüm saçlarınıza uygulayın. Bir saat boyunca saçlarınızı sarıp bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Bu maske, saç dökülmelerini önlediği gibi yıpranmış saçları da onaracaktır.

3- Kepek Problemini Çözen Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Fındık yağı

♦ Elma sirkesi

♦ Çörek otu yağı

Yapılışı:

Tatlı kaşığı kullanarak, beş kaşık fındık yağı, bir kaşık elma sirkesi ve bir kaşık çörek otu yağını bir kabın içine koyun.

Güzelce karıştırdığınız maskeyi saçlarınıza masaj yaparak sürün. Saçlarınızı sarıp bir saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı, saç tipinize en uygun şampuanla yıkayın ve ılık bir suyla durulayın.

4- Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Fındık yağı

♦ Zeytinyağı

♦ Bal

Yapılışı:

Bir kabın içine üç tatlı kaşığı fındık yağı ve iki yemek kaşığı zeytinyağı koyup ısıtın. Fakat yakmamaya özen gösterin.

Isındıktan sonra biraz ılık bir hale gelmesini bekleyin. Ilındığı an içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve güzelce karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize ve tüm saçlarınıza masaj yaparak yedirin.

Saçlarınızı sararak bir saat boyunca bekleyin. Sürenin sonunda şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu