Beslenme Diyet

F Planı Diyeti

F planı diyetinin temelinde yatan karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyle az miktarda yağ ile kilo vermenize yardımcı olmaktır. Günlük kalori ihtiyacınızı 1250 ile sınırlandırarak haftada verebileceğiniz 1 kg sağlıklı zayıflamanıza formda olmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Ağırlıklı karbonhidrat içeren besinleri uygun pişirme yöntemleriyle tüketerek tokluk hissi oluşturarak az kalori almanızı sağlayacaktır.

Karbonhidrat içeren patates hafif baharatlandırılarak fırınlanarak tüketilmesi ağız tadınıza da uygun ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır.  Bunun yanında közlenmiş patatesten yapılan kumpir de bu diyette rahatça yiyebileceğiniz bir yemektir. İçerdiği mineraller dolayısıyla zayıflamaya yardımcı lif oranı yüksek olan lahanaya ekleyeceğiniz havuçla salata şeklinde rahatça tüketebilirisiniz. Yine yeşil sebzelerle yapabileceğiniz yeşil salata da beslenme listenize rahatça ekleyebileceğiniz bir çeşittir.  Bunun yanında veya sabah öğünlerinde light yani yağsız ve pastörize edilmiş süt ile bir porsiyon müsli de bağırsaklarınızı rahatlatabilecek ve sizi tok tutabilecek bir besindir. Yine sabah ve akşam tüketebileceğiniz taze mevsim meyvelerinden bir adet tüketilebilir. Bu örneklere göre çeşitlendirebileceğiniz beslenme listesinde önemli olan yağsız olmaları ve pişirme şekilleridir. Sebzelerin dahi yağsız olarak fırınlanarak ya da közlenerek pişirilmesi önemlidir.

F diyetinde içecek olarak rahatça tüketebileceğiniz kalorisiz olan şekersiz çay ve kahvedir. Bu diyet programında kurallara uyulması ve istikrarlı olarak devam edilmesi halinde düzenli olarak kilo kaybına yardımcı olacaktır. Yani kararlı olarak başladığınızda hem istediğiniz sonuca kilo vermeye yardımcı olacak hem de sağlığınızı da korumaya yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu