Makyaj

Eyelinerde Yeni Trend Beyaz

Genelde  herkesin  tepkisi  ‘’beyaz eyeliner mı?!!’’ olmaktadır. 80’lerde o ışıltılı neon kumaşlar canlı renklerin içinde moda olan beyaz eyeliner günümüzde tekrar moda olmuştur. Peki eyelinerde yeni trend beyaz nasıl kullanılmalıdır? Kısaca açıklayalım;   göz pınarlarınıza, gözün altı çizgisine (gözünüzü daha belirgin ve büyük gösterecek) ya da eyeliner olarak göz kapağına kullanabilirsiniz.  Şöyle anlatalım göz kapağınıza normal eyeliner çeker gibi sürün sonunu hafifçe yukarı kaldırıp küçük bir kuyruk yapın. Daha sonra göz kapağınızın altının iç kısmına sürün. Göz pınarlarına da hafif bir dokunuş yapmayı unutmayın. Bunları bu şekilde çok belirgin olarak bırakmak istemiyorsanız bir far fırçası ile hafifçe dağıtabilirsiniz. Çok beyaz olduğunu düşünüyorsanız gümüş ve altın rengi pırıltılar katarak biraz beyazlığı kırabilirsiniz.  Fakat bu renkleri kullanırken gece veya gündüz vakitlerine uyumlarını düşünümelisiniz. Alt kısımlara beyaz eyeliner uygulamak aslında üst göz kapağına uygulamasanız bile önemlidir. Çünkü alt kısma uygulanan beyaz eyeliner gözü daha büyük ve parlak gösterir. Gözün kızarıklık görüntüsünü da azaltacak veya ortadan kaldıracaktır.

Beyaz eyeliner göz pınarlarına uygulandığında gözün yorgun görüntüsünü ortadan kaldırır. Göz pınarına beyaz eyeliner uygularken v şeklinde uygulayıp hafif dağıtırsanız etkileyici bir makyaj ortaya çıkacaktır. Asla vazgeçmem siyah eyelinerden diyorsanız şöyle bir öneride bulunulabilir: Öncelikle beyaz eyelinerı  kalın ve yoğun bir şekilde çekin ve kuyruk oluşturun daha sonra   kirpik diplerine temas etmesine dikkat ederek  ince  siyah kuyruklu bir  eyeliner çekerseniz hayranlıkla bakılacak bir eyeliner çekmiş olursunuz.   Beyaz eyeliner siyahta olduğu gibi likit ve kalem olarak mevcuttur. Likidi kuyruklu eyeliner olarak çekmek, kalemi ise hafif dağıtarak far gibi kullanmak doğrudur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu