Makyaj

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner çoğu makyaj malzemesinin içinde kadınlar için en olmazsa olmazlardandır. Eyeliner sürmek ilk başta çok zor gelse de detaylı bir okuma ve pratikle  göz kapağınıza kusursuz eyeliner  uygulayabilirsiniz. Eyeliner nasıl sürülür kısaca belirtmek gerekirse;   kirpik çizginizin başladığı  yerden bittiği yere kadar  eyelineri çekin. Göz bebeğinizin oldugu noktayı, ve çizginin içini  doldurun. Kirpiğin bittiği noktadan göz şeklinize göre yukarı veya düz bir kuyruk  oluşturun. Çizginin içini ve birleştirdiğiniz hattın içini doldurun. Öncelikle eyeliner için göz kalemi ile denemeler yaparsanız eliniz alışır ve daha pratik uygulama yapabilirsiniz. Sarı saçlarınız var ise kahverengi veya biraz daha açık tonlar, siyah  saçlarınız varsa siyah eyeliner çekmeniz daha doğru olacaktır.

Eyelineri tek bir seferde hızlı hızlı değil  sakin sakin sürmelisiniz ve ortadan başlayarak sürmemelisiniz. Birkaç şekilde eyeliner kullanabilirsiniz . Kalem şeklinde eyeliner kullanmak  kolaydır  püf noktası ise kuyrugu en sona bırakmaktır kalem kullanırken. Jel eyeliner ise akma bulaşma yapmaz, kullanması en kolay olan eyelinerdır. Kuyruk yapmak daha kolay ve kalın  olarak çekmek daha kolaydır. Jel eyeliner için özel jel eyeliner fırçası kullanmalısınız. Likit eyeliner kullanmak   çok zordur. İçerisinde ince bir fırçası bulunur. Genellikle sadece üst  göz kapağı için kullanılmalıdır. Eyeliner sürerken orantısız sürme ve taşırmalara karşın yanınızda  makyaj temizleme çöpü veya pamuğu  ve temizleme sütüyle hafif ve nazik hareketlerle çıkarabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu