Makyaj

Evde Pudra Nasıl Yapılır?

Evde pudra yapımı, her kadının cilt tipi birbiri ile aynı değildir. Birçok kadının cildi diğerlerine göre çok daha hassastır. Özellikle hassas ciltlerin makyaj malzemesi seçiminde aşırı bir özen göstermesi gerekiyor. Hatta cilt bakım ürünleri dahi herhangi bir alerjiye sebep olabilir.

Doğal içerikli ve anti-alerjik yapılı ürünlerin temini ya da satın alınması için yüksek ücretlere katlanılıyor veya cilt sağlığından ödün verilerek ürün yapısı incelenmeden kullanılıyor.

Bu konuda en doğalını yine kendimizin yapacağı düşüncesi ile evde nasıl pudra yapılacağından bahsedeceğiz.
Ciltteki kızarıklıkları ve lekeri doğal yollarla kapatabilecek bir pudra yapımı anlatacağız.

Belirtmek gerekir ki doğal pudra makyaj firmalarının ürettiği pudralar kadar dayanıklı değildir ve hemen kullanılmalıdır. Hazırlanılan pudra daha sonra kullanım için bekletilmemelidir.

Evde Pudra Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Kakao
  • Nişasta

Evde Pudra Yapımı

Malzemelerin miktarı kişisel karara göre belirlenir. Karışımda nişasta lekeleri kapatır, kakao ise cilt tonuna uygunluk sağlar. Genel olarak nişastanın miktarı fazla, kakaonun miktarı nişastaya göre daha az olmalıdır.

Öncelikle malzemeler karıştırılabilecek bir kabın içine alınır. Kabın içerisindeki malzemeler hızlıca karıştırılır. Cilt rengine en yakın ton bulunduğunda karıştırma işlemi bırakılır. Doğal ve içeriğini tamamen bilerek hazırlanmış olan pudra cilde uygulanır.

Yüksek ücretler verilerek ya da cilt sağlığından ödün verilerek kullanılan ürünlerden ziyada tamamen doğal içerikli pudranız cildinize zarar vermez.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu