El ve Tırnak Bakımı

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Eğer evde manikür yapacaksanız, ilk olarak hangi törpüyü kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eğer metal törpünüz yoksa sünger törpü de kullanabilirsiniz.

Törpü seçiminden sonra nasıl manikür yapmak istediğinizi seçmelisiniz.

Evde Manikür Şekilleri

Kare Tırnak

Kare tırnaklara sahip olmak isteyenler tırnaklarını çok uzatmamalıdır. Tırnaklar daha küt törpülenmeli ve orta uzunlukta tutulmalıdır.

Oval Tırnak

Tırnakların uçları daha yuvarlak törpülenmelidir. Özellikle oval tırnaklara çok yakıştığından french manikür tercih edebilirsiniz.

Badem Tırnak

Daha çok uzun tırnaklara sahip olanların yapabileceği bir manikürdür. Tırnaklar badem şeklinde törpülenir.

Kısa Tırnak

En zor manikür kısa tırnak manikürüdür

Hands relaxing in bowl of water with rose petals. French manicure.

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde manikür yapmak gözünüzde büyümesin. Birkaç küçük adımla istediğiniz sonucu kuaföre gitmeden de elde edebilirsiniz.

1- El ve Tırnak Etlerini Yumuşatma

Tırnak etlerinin ve tırnakların maniküre hazırlanması için en önemli aşamadır. Ellerin ılık ve sabunlu bir suyun içinde bekletilmesi hem elleri hem de tırnak etlerini yumuşatacaktır. On dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

2- Bitkisel Yağlar

Ellerinizi yumuşatmak için hazırladığınız suyun içine bitkisel yağlar ekleyerek hem elleriniz yumuşatabilir hem de hoş bir koku verebilirsiniz. Bu uygulama için lavanta yağı, badem yağı ve zeytinyağı kullanabilirsiniz.

3- Sararmış Tırnaklar

Yıpranmış, zayıflamış ve sararmış tırnaklara sahipseniz manikür suyunun içine yarım limon suyu ekleyebilirsiniz. Sıktığınız limonun kabuğuyla tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

4- Peeling

Peeling ürünleri satın alarak veya şeker-zeytinyağı karışımıyla ölü deriden kurtulabilirsiniz.

5- Tırnak Kesme

Suda beklettikten ve ölü derilerden kurtulduktan sonra, tırnaklarınızı istediğiniz boyda kesin.

6- Törpü ile Tırnak Düzeltme

Manikür suyu ile ellerinizi ödüllendirdikten sonra sıra şekillendirmeye geldi. Tırnaklarınızı nasıl şekillendirmek istiyorsanız törpünüzü alın ve dikkatle törpüleyin.

7- Tırnak Etleri

Tırnaklarınızı kestikten ve düzelttikten sonra, bakımsız görüntüye sebep olan tırnak etlerini iyice itin ve kötü görünen kısımları kesin. Eğer tırnak etiniz azsa sadece itmeniz yeterli olacaktır.

8- Elleri Yumuşatma

Tüm işlemlerin sonunda ellerinizin yumuşamaya ihtiyacı vardır. Doğal ve yoğun nemlendiricili bir el kremiyle ellerinizi nemlendirin

9- Oje ile Renklenme

Tırnaklarınıza ihtiyacı olan bakımı, nem ve güzelliği verdikten sonra son bir işlem kalıyor. O da oje ile tırnaklarınızı renklendirmek. Son yıllarda daha fazla renk çeşidiyle bizleri büyüleyen ojeler, tırnaklarımızı daha bakımlı, renkli ve parlak gösterir. Siz de isediğiniz bir renkle tırnaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

10- Koruyucu Cila

Ojenizin daha uzun ömürlü olması için son olarak şeffaf oje dediğimiz parlatıcıyı sürebilirsiniz. Böylece hem ojeniz daha parlak görünecek hem de daha uzun ömürlü olacaktır.

Tüm bu işlemlerin sonucunda istediğiniz bakımlı ve güzel tırnaklara kavuşabilirsiniz. Kısacası, evde manikür yapmak herkesin uygulayabileceği kadar kolaydır. Siz de uygulamaya başlayın ve kuaföre gitmeden neler yapabileceğinizi görün.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu