Hayvan Bakımı

Evde Kedi Bakımı

Bir kediniz oldu veya bir kediyi kısa süreliğine misafir etmek zorunda kaldınız. Fakat evde kedi bakımı hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.

Şüphesiz ki, hayvanlar en yakın dostumuzdur. Peki siz bu en yakın dostunuzu nasıl mutlu edeceğinizi ve nasıl rahat yaşatacağınızı biliyor musunuz?

Evde Kedi Bakımı Nasıl Olur?

Kediler hakkında doğru bilinen bir yanlış, karanlıkta çok iyi gördükleridir. Karanlıkta göremezler. Fakat çok az ışık olduğunda görme duyuları artar.

Kedilerin kulakları gerçekten çok iyi duyar.

Kedinizin güvenliğini fazlasıyla önemsiyor olmalısınız. Bu sebeple, bir yerden diğer bir yere giderken kedi çantası kullanın. Aslında bu, kedilerin insanlarla iletişim kurmayı sevdiği için de yapılabilir. Çünkü insanların arasına karışmaktan çok hoşlanırlar.

Kedinizin temizliği, beslenmesi, nelerle mutlu olduğu ve nelerden rahatsız olduğu konusunu merak ediyor musunuz? Özellikle bir arkadaşınızın kedisine bakacaksanız veya ilk kez kedi sahibi oluyorsanız, sizin için hazırladığımız içerikler rehberiniz olacak.

Kedinizin hastalıkları, nasıl iyileşeceği ve sağlığının nasıl korunacağıyla ilgili bilgiler için Kedilerin Sağlığı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Nerede durması gerektiğini öğretmek veya tuvalet eğitimini dikkatle vermek için Kedilerin Eğitimi adlı içeriğimize bakabilirsiniz.

Sütten ne zaman keseceğinizi, nelerle besleyeceğinizi, sütü nasıl vereceğinizi ve ne şekilde besleyebileceğinizi öğrenmek için Kedilerin Beslenmesi aslı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Kedi dostumuzun nasıl yıkanacağını ve banyo sonrası ne yapılması gerektiğini öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman Kedilerin Temizliği adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kedi dostunuzun tüylerine nasıl bakacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman Kedilerin Fiziksel Bakımı adlı içeriğimizi okumadan gitmeyin. Hatalı bir bakım onu rahatsız edebilir.

 Kedi dostlarımız da bazı şeylerden mutluluk duyup, bazılarından mutsuz olabilirler. Onları rahatsız edecek şeylerden kaçınmak için Kedileri Mutsuz Eden Şeyler adlı içeriğimize ve onları nasıl mutlu edeceğinizi öğrenmek için Kediler Nasıl Mutlu Olur? adlı içeriklerimizden yardım alabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu