Makyaj

Evde Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda kadınların tercihi nude makyajlar doğallıktan yana olanlar için ideal bir makyaj trendi. Her ne kadar nude makyaj trendi yoğun bir ilgiyle takip ediliyor ve makyaj ürünlerinde daha çok nude tonlar kullanılıyor olsa da doğallıktan uzak  ‘daha dolgun dudaklar’ her zaman istenilen bir görünüm. Bu kısımda ise birçok kadının vazgeçemediği dudak parlatıcılarından bahsetmemek mümkün değil. Söz konusu dolgun dudaklar olduğunda da her şeyde olduğu gibi dudak parlatıcılarında da doğallık arıyoruz. Bu yazıda bulabileceğimiz en doğal dudak parlatıcılarından yani evde dudak parlatıcısı nasıl yapılırdan bahsedeceğiz.

Evde Dudak Parlatıcısı Yapımı İçin İhtiyaç Duyulacak Malzemeler

• 1 çay kaşığı aloe vera yağı
• Yarım tatlı kaşığı karabiber yağı
• 1 çorba kaşığı vazelin
• Yarım çorba kaşığı gliserin
• 1 çay kaşığı vanilya
• 1 çay kaşığı gıda boyası

Evde Dudak Parlatıcısı Yapımı

Öncelikle belirtmek gerekir ki malzemeler arasında yer alan gıda boyası tamamen kişisel zevk ve tercihe göredir. Dudak parlatıcısının hangi renk olması isteniyorsa o renkte gıda boyası alınabilir.

Aynı şekilde malzemeler arasında belirtilen vazelin ise benmari yöntemi ile eritilmiş olmalıdır.

Yapım aşamasına gelince ihtiyaç duyulan tüm malzemeler yani aloe vera yağı, karabiber yağı, benmari usulü eritilmiş vazelin, gliserin, vanilya ve gıda boyası bir kap içerisine birbiri üzerine eklenir. Malzemelerin bütünlük içinde olacağı kıvama kadar karıştırılır. Hazırlanmış olan karışıma alması istenen şekil verilir.

Yapılan dudak parlatıcısı buzdolabında saklanabilir ve istenilen zaman kullanılabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu