Cilt Bakımı

Erkekler için cilt bakım maskesi tarifleri nelerdir

Tüm bakım kürleriyle saç, tırnak, cilt bakımıyla çok yakından ilgilenen bayanlar daha genç, güzel parlak bir cilt için cilt türüne uygun tüm uygulamaları yapmaya çalışırlar. Cilt bakımının cilt sağlığı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Ancak günümüzde bayanların yanında erkeklerinde daha dinç, genç, estetik bir görünüme sahip olmak için cilt bakımı yaptırdıklarını sıkça görmekteyiz. Erkekler için cilt bakım maskesi tarifleri de erkek cildine uygun olmalıdır. Bayanlara oranla daha kalın ve yağlı olan erkek cildi daha çok yıpranmakta ancak cilt kendini daha çabuk onarmaktadır. Kadın ve erkek cildindeki fark göz önünde bulundurulursa erkekler için evde doğal olarak yapabileceğiniz maskeler de daha farklı olacaktır. İşte erkekler için maskeler:

Erkeklere özel cilt temizleyici bakım maskesi: Öncelikle yarım adet taze patlıcanlar dilimlenir ve iki su bardağı suyun içinde haşlanır. Haşlanan patlıcanların posası ayrılır ve çatalla ezilir. Ayrı bir yerde ezmiş olduğunuz bir adet sarımsak içine katılır ve güzelce karıştırılır. Bir yemek kaşığı kayma da eklenerek son karıştırma işlemi yapılır. Her zaman canlı ve dinç bir cilt için düzenli olarak haftada bir uygulayınız.

Erkeklere özel leke giderici maske tarifi: İlk iş olarak iki bardağı suyun içinde buğdayı ezin. Daha sonra içerisine iki adet yumurta sarısını, bir çorba kaşığı badem yağını ekleyin ve posa haline gelene kadar karıştırın. Bu karışımı maske misali yüzünüze sürün ve yüzünüzde kurumasını bekleyin. Cildinizde kuruyan bu karşımı cildinizi ovalayarak çıkartın. Erkekler için özel olan bu maske 15 günde bir kullanılabilir.

Erkekler için özel besleyici bakım kürü tarifi: Besleyici maske kürü için iki çay bardağı bezelyeyi ezdikten sonra içerisine iki yemek kaşığı üzüm pekmezi ve unu, yarım çay bardağı ayçiçeği yağını ve bir yumurta akını ekleyerek güzelce karıştırın ve  cildinize sürün. 8-10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu