Beslenme Diyet

En Doğru Egzersiz Hangisidir?

Yaşam boyu dikkat edilmesi gerekenlerin en başında doğru egzersiz, doğru beslenme ve yeterli uykudur. Bu üç temel unsur hayatımızın her döneminde sağlıklı bir yaşam için, her zaman genç ve güzel görünebilmek için bu zincirin doğru bir bütün oluşturması gerekmektedir. Bunlarla birlikte kafada oluşan en doğru egzersiz hangisidir sorusudur.

Öncelikle en doğru egzersiz için sağlıklı olun ya da olmayan mutlaka bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. Yapacağınız hareketleri hangi yoğunlukta yapmanız gerektiği bünyenize bağlı olarak değişmektedir. Belli bir yaşa bağlı olmayan spor küçük, büyük, yaşlı, genç herkesin uygun bir şekilde yapılabilir. Spor salonlarında yapılacak 40-60 dakikalık spor bir spor hocası eşliğinde vücudunuzun her bölgesini çalıştıracak şekilde ya da istediğiniz bölgeye özel hareketlerle planlanmalıdır. Vücudunuzun belli bir enerjiyi harcamanıza yardımcı olabileceği gibi fırsat buldukça yürümeye çalışmak da kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yaşam şekli haline getirdiğiniz spor plates, fitnes ya da istediğiniz bir sporla hayatınız boyunca sağlıklı ve dinç olmanızı sağlayacaktır. Bunları yanında beslenmeye dikkat etmek tuz, şeker, un üç beyazdan ve yağdan kati suretle uzak durulmalıdır. Ayrıca uykuyu da unutmayalım. Uyku sağlıklı bir yaşamanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Nasıl mı? Uyku esnasında vücut kendini yeniler ve tahmininizden fazla yağ yakar. Gün içerisinde yapılan egzersiz ile yağlar parçalanır ve uyku esnasında parçalanan yağlar yakılır ve enerjiye dönüşür. Bilinçli bir şekilde uygulanan birbirini tamamlayan zincirin bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu