Saç Bakımı

Emu Yağı (Devekuşu Yağı) Saça Faydaları

Emu yağı Avustralya’da uzun yıllardır kullanılan bir yağdır. Fakat pek çok kişi tarafından yeni tanınmaya başlamıştır. Emu, devekuşu olarak bilinen bir hayvandır. Bu sebeple devekuşu yağı olarak da bilinmektedir. Avustralya insanı tarafından devekuşunun eti de yağı da sıkça tüketilir.

Kozmetik alanında sıkça kullanılan devekuşu yağı saç için oldukça etkilidir. Saç derisi sağlığı üzerinde hem koruyucu hem de önleyici özelliklere sahiptir.

Devekuşu yağı saç dökülmesi üzerindeki etkileriyle de bilinir. İçerdiği Omega3, Omega6 ve Omega9 sayesinde hem dökülmeleri durdurur, hem de saçların hızlı uzamasını sağlar. Saçları güçlendirerek dökülme sorununu ortadan kaldırmış olur. Bunun yanı sıra emu yağı, yeni saç çıkmasını da destekler.

Emu yağı kullananlar, genelde saçlarındaki parlaklıktan bahsederler. Saçları besleme ve güçlendirme özelliğiyle, saçların daha parlak ve hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Emu yağının saça faydalarından biri de ince telli saçlar üzerindedir. Saçların daha kalın telli olmasını sağlar.

Devekuşu yağı saç beyazlaması için de kullanılabilir. Düzenli olarak kullanıldığında beyaz saç sorununu çözer. Tüm bu özelliklerinin yanında bir de kepeklerden kurtarır, yeni, kepek oluşumunu büyük ölçüde önler.

Devekuşu yağı saça faydaları ile kendinden söz ettirse de, vücut sağlığı ve cilt bakımı için de kullanılmaktadır. Artrit ile mücadele etme, bağışıklık sistemini güçlendirme de özelliklerinden biridir Aynı zamanda emu yağı sivilce için de kullanılır.

Devekuşu yağı satın alırken doğal olmasına dikkat edin. Saç bakımı için bir adım attığınızı düşünürken, doğal olmayan yağ ile saçlarınıza daha çok zarar vermeyin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu