Saç Bakımı

Elmanın Saça Faydaları

Kozmetik ürünlerin çoğunda elma özü kullanılır. Procyanidin  B-2 elmada yoğun miktarda bulunur. Bu vitamin saçların sağlıklı olarak uzamasını sağlar, kırılmaları önler. Saça sürülen elma özlü kozmetik ürünler yerine günde 1 adet elma tüketmek saç sağlığına çok iyi gelmektedir. elmanın saça faydaları

Elma ile yaptığınız saç maskeleri saçlarınızdaki problemlerin giderilmesinde yardımcıdır. Saçların dökülmesini, matlaşmasını ve kırılmasını önler. Ayrıca saçların sağlıklı uzamasını ve ince telli saçların kalınlaşmasını sağlar.

Elma yiyerek, kozmetik ürünler kullanarak ya da evde maskeler hazırlayarak saçlarınızdaki bütün sorunları ortadan kaldırmanız mümkündür. Ayrıca elma saçtaki kepeklenme oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

Saçınıza maske uygularken elma sirkesinden de yararlanabilirsiniz. Elma sirkesini eşit oranda saf su ile karıştırıp saçınıza dökebilirsiniz. Yağlı bir saça sahipseniz elma sirkesinin miktarı bir yemek kaşığı kadar fazla olabilir. Ancak kuru ve kepekli bir saçınız varsa elma sirkesini bir yemek kaşığı kadar eksik koymalısınız.

Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra krem yerine elma sirkesi karışımını saçınıza döküp 10 dakika bekletin. Daha sonra bol su ile saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir gün yapabilirsiniz. Elma sirkesine lavanta yağı ya da çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Çay ağacı yağı saçtaki kepeklenmeyi önlemek için çok etkilidir.

Elma sirkesi ile yapacağınız saç durulama uygulamasını haftada sadece 1 kez yapmanız yeterlidir. Eğer elma sirkesiyle haftada birden daha fazla uygularsanız saç diplerinizde kurumalara neden olabilirsiniz. Elma sirkesinin kokusu biraz ağır gelebilir ve rahatsız edici olabilir. Bu yüzden içerisine nane, adaçayı gibi taze otlar atarsanız bu kokuyu biraz yumuşatmış olursunuz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu