Cilt Bakımı

Elma Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın cilt bakımında önemli bir yeri vardır. Elma yağının cilde faydaları da oldukça fazladır. Elma otu adı verilen bitki çiçeğinden ve dallarından damıtılan bir yağ türüdür elma yağı. Çok faydalı doğal bir yağ olan elma yağı oldukça etkili cilt bakımı talimatlara uygun bir şekilde rahatça kullanılabilecek bir üründür.

Elma yağının cilde faydaları

  • Cildin nemlendirilmesinde kullanılan elma yağı kuru ciltlerin tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.
  • Hava değişimi, soğuk hava koşulları cildin kurumasına hatta çatlamasına neden olmaktadır. Elma yağı cildi çatlayan onarmada yardımcı olur.
  • Akne problemi yaşayanlar elma yağı ile cilt bakımı yaptıklarında oldukça olumlu sonuç alabilirler.
  • Yağlı cilt türüne sahip olanlar ciltteki yağlanmayı dengeleyebilmek için elma yağı kullanabilirler.
  • Elma yağı cildi mikroplara karşı korumakta ve mikropları etkisiz hale getirmektedir. Cilt bakımı yapmadan önce cildi elma yağı ile temizleyebilirsiniz.

Elma yağı kullanılırken bilinmesi gerekenler:

Elma yağı oldukça etkili doğal bir yağ ürünüdür. Bu yüzden kullanılmadan önce mutlaka bilekte bir test yapılması gerekmektedir. Bunun dışında her ciltte oluşabilecek kızarıklıklara neden olabilir. Yan etkilerinin olmaması kızarıklığı önlemek için önerilen başka yağlarla karıştırılarak kullanılması uygun olur. Ayrıca cilt bakımında çok önemli bir etkisi olan badem yağını ve alma yağını eşit oranda karıştırarak kullanılması oldukça etkili olmasına yardımcı olacaktır. Karıştırılacak yağların eşit miktarda karıştırılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu