Cilt Bakımı

Elma Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

İçeriğindeki E ve C vitamini bakımından zengin olan elma suyu kimyasal içerikli ürünlerden çok daha doğal ve etkilidir. Cilt bakımı için oldukça faydalı olan elma suyu doğal olmasının yanında cildin tüm vitamin sağlamsında yardımcı olan bir besin ürünüdür. Elma suyunun cilde faydaları çok fazladır. İşte elma suyunun faydaları:

  • Cildin gerginleşmesindeki rolü oldukça fazladır.
  • Hücre yenilenmesine yardımcı olan elma suyu cildin toparlanmasını hızlandırır.
  • Mimik kırışıklarını gideren elma suyu cildin gerilmesine yardımcı olduğu için kırışıklıkları azaltır.
  • Diş etkilere karşı koruma özelliğine sahip elma suyu antioksidan bakımından etkili ve yaşlanmaya karşı etki yaratan bir özelliğe sahiptir.
  • Cilt bakımında cildin nefes almasını sağlayan gerekli oksijeni almasını sağlayan elma suyu ile oksijen alımı daha da kolaylaştırır.
  • Cilt bakımı için yapılan uygulamaların yanında elmas suyu kullanımı cildin olumlu etki göstermesinde iki katı hız kazandırıyor. Diyet programlarında yağsız bir şekilde beslenmenin yanında günde bir bardağı geçmemek şartıyla tüketildiğinde sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Elma suyu ile yapılan cilt maskesi: Bir adet elma suyunun içerisine bir adet E vitamini kapsülü, iki şeker kaşığı poleni, iki çay kaşığı yulaf ununu ekleyin ve karıştırın. Güzelce karıştırdıktan sonra tüm cildinize yedirin ve yaklaşık 20 dakika bekletin sonra bol su ile temizleyin. Elma suyu maskesi ile daha yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü kazanacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu