Cilt Bakımı

Elma Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudu için sayısız faydaya sahip olan elma suyunun cilde faydaları nelerdir? Bu konuda aklınızdaki tüm soruları yanıtlayacağız.

Elma suyu, C ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Siz de hali hazırda yapmakta olduğunuz cilt bakımı yönteminden sıkıldıysanız elma suyu ile tazelenmeye hazır olun.

Kozmetik mağazalarında satılan kimyasal içerikli kozmetik ürünleri ve cilt temizleyiciler hem pahalı, hem de yeteri kadar etkili değildir. Üsteli devamlı kullanıldığında cilt üzerinde hasar bırakabilir.

Siz de cilt bakımı için doğal yöntemler deneyebilir, cildinizi kimyasallardan uzak tutabilirsiniz. Bunun için en doğru tercih beslenmenizi cilt bakımınızla doğru orantılı olarak düzenlemektir.

Elma suyu ile cilt bakımı, hem daha az masraflı hem de çok daha etkilidir. Siz de beslenmenize ekleyeceğiniz bir bardak elma suyuyla cildinizin daha genç ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken işlenmemiş, taze elmanın suyunu içmek.

Elma Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Gergin Bir Cilt

Ciltteki sarkmaları önler ve daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bunun yanında cildin normal yapısını korur. Çatlak oluşacak kadar gerilmesin önler.

Mimiklerde oluşan çizgi ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.

Genç Bir Cilt

En önemli özelliklerinden biri cilt yapısını koruması olan elma suyu, cildin oksijensiz kalmasını engeller. Hava almayan cilt kırışır ve yıpranmaya başlar. Elma suyu bu özelliğiyle gözeneklerin daha iyi hava almasını sağlayarak cildi oksijenle buluşturur.

Hava alan cilt kolay yaşlanmaz. Bunun yanında ihtiyacı olan bakımı alarak gençleşebilir.

Elma suyu hücre yenilemesini destekleyerek yaşlılıkla savaşır. Hücre yenilemesiyle cilt kısa sürede toparlanır ve canlanır.

Elma Suyu Cilt İçin Nasıl Tüketilmelidir?

Elma sirkesi antioksidan özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile cildi gün içinde tüm çevresel faktörlerden korur. Yaşlanmayı ve yıpranmayı büyük ölçüde engeller.

Elma suyu cilt bakımı için yüzde yüz etki göstermesi için beslenme şekline de dikkat edilmelidir. Elma suyunun yanında, gün içinde yenen tüm yiyeceklerin yağsız ve sağlıklı olması tavsiye edilir.

Şüphesiz her şeyin fazlası zararlıdır. Elma suyu da her gün tüketileceği için ölçüyü aşmamalıdır. Faydadan çok zararını görmemek adına her gün sadece bir su bardağı tüketilmelidir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu