El ve Tırnak Bakımı

El Bakımı Kürü

Gün içerisinde hayatı kolaylaştıran ellerimiz gereken özeni göstermezseniz zamanla sağlığını ve canlılığını yitirir. Ellerimizin canlılığını geri kazandırmak için yapacağımız el bakımı kürü için her gün mutfağımızda tükettiğimiz doğanın bize sunduğu besinlerden yardım alalım.

Kozmetik dünyasının bile birçok bakım kreminde kullandığı salatalığın mucizesinden küçük bir tarifle faydalanabiliriz.

El Bakımı Kürü

Malzemeler:

♦ Salatalık
♦ Gliserin

Yapılışı:

Fazla büyük olmayan bir salatalığı küçük parçalara bölerek ya da rendeleyerek kullanabilirsiniz. Hazırladığınız salatalığın içine bir kaşık kadar gliserin katıp iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı ellerinize hafif hareketlerle masaj yaparak sürün. Birkaç dakika masaj yaptıktan sonra birkaç dakika da elinizde bekletin. Daha sonra ılık su ile ellerinizi yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Canlı ve sağlıklı ellere sahip olmak için mutfağınızdaki mucizelerle hazırlayabileceğiniz bir el bakımı kürü daha önerelim.

El Bakımı Kürü 2

Malzemeler:

♦ Karbonat
♦ Bal
♦ Limon suyu

Yapılışı:

Bir tatlı kaşığı karbonat, bir çay kaşığı bal ve birkaç damla limon suyunu iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı ellerinize sürün ve beş dakika kadar hafif hareketlerle masaj yapın. Masaj sonrası birkaç dakika ellerinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

İhtiyaca göre bu bakım kürleri haftada bir tekrarlayabilirsiniz. Zamanla ellerinizin daha sağlıklı ve daha canlı bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu