El ve Tırnak Bakımı

El Bakımı İçin Küçük Öneriler

Elleriniz sahip olduğunuz en değerli uzvunuzdur. Günlük hayatınızda en çok kullandığınız en çok yorduğunuz ve çoğu zaman da sağlığını, bakımını ihmal ettiğiniz elleriniz bakımsız mı görünüyor? O zaman el bakımı için bazı ipuçlarına ihtiyacınız var demektir.

Birçoğumuz kuruyup çatlayana, nemini, yumuşaklığını, canlılığını ve sağlığını yitirene kadar ellerimizin günlük bakımını aklımıza bile getirmeyin. Oysaki gün içinde yapabildiğimizin her şeyi ellerimize borçluyuz. Öyleyse el bakımı için ayıracağımız kısacık vakitlerde ve evde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal çok basit kür ve krem tarifleriyle ellerimizin canlılığını, nemini ve sağlığını korumak mümkünken bu ihmal niye?

Ellerinizin her zaman ipek gibi yumuşacık, canlı ve sağlıklı olması için size birkaç küçük öneride bulunalım. Evinizde hazırlayabileceğiniz bu kolay ve tamamen doğal tariflerle ellerinize gereken önemi ve hak ettiği bakımı sunabilirsiniz.

El Bakımı İçin Öneriler

1- Gül Suyu

Gül suyu cildinizde olduğu kadar elleriniz için de iyi bir temizleyicidir. Ellerinizi gülsuyu ile yıkayıp 1 saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın

2- Limon Suyu

Limon suyu elleriniz hatta tırnaklarınız için doğal mucizelerden biri. Ellerinize limon suyunu iyice sürün ve 10 dakika bekletip ardından ılık su ile durulayın.

3- Türk Kahvesi

İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesini haftada bir ellerinize sürüp yavaş hareketlerle masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

4- Bal ve Süt

Cilt bakımının vazgeçilmezlerinden biri de bal. 2-3 çorba kaşığı süte 1 çay kaşığı balı karıştırın ve bu karışımla ellerinize yedirene kadar hafif hareketlerle masaj yapın. 15-20 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu