Beslenme Diyet

Egzersizden önce kahve içmek yağ yaktırıyor mu?

Birçok insanın vazgeçilmezi olan kahvenin özellikle diyet yaparken çok faydalı olduğunu bilen çok az kişi vardır. Özellikle egzersizden önce kahve içmek yağ yakmanıza yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandıran kahve ve egzersiz diyet yaparken önemli bir bağ oluşturur.

Sabahları uyanmak için içilen kahve içerdiği kafein sayesinde zihnimizi, algımızı daha açık hale getiriyor. Birçok içeceklerde de bulunan kafeinin en etkili olduğu içecek kahvedir ve kahvenin egzersiz öncesinde yağ yakmayı hızlandırdığı uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Diyet yapanlar için çok önemli olan tokluk ya da açlığı bastırma kahve içimiyle sağlanabilir.

Egzersiz yapmadan önce içilen kahvedeki kafein vücuda yayılıyor, vücudu harekete geçiriyor ve vücutta bulunan yağların hızlı bir şekilde enerjiye dönüşüyor. Özelikle diyet yapanların aroma, şeker içeren kahve türlerinden uzak kalmalı, bunlar kilo vermenizi değil aksine kilo almanıza yardımcı olur. Bunların yerine şekersiz Türk kahvesi ya da filtre kahve tüketilmesi diyet yapanlara ya da kilo kontrolü yapanlara yardımcı olur.

Egzersizsen önce içilen kahvenin diğer bir faydası ise egzersizinizi yorulmadan yüksek bir performansla uzun bir egzersiz yapmanızı sağlıyor. Egzersiz yaparken egzersize odaklanmanızı sağlıyor. Bunların yanında egzersiz yaparken ve egzersiz sonrasında olabilecek kas ağrılarınızı azaltıyor, yorgunluk hissinizi yok ediyor.

Tüm bunların yanında birçok hastalığa karşı da vücudu koruyan, vücut drencini arttıran kahvenin özellikle Türk kahvesinin günde iki kere içilmesi kolon kanserini riskini azaltması, depresyona ve kalp hastalığına karşı koyucu etkisi sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu