Cilt Bakımı

Ebru şallı Cilt Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Ebru Şallı tarafından sizler için sunulan maske tariflerini evde kolaylıkla uygulayabilir, cildinizin güzelleşmesi için Ebru şallı cilt maskeleri ile yenilenebilirsiniz.  Verilen maske tariflerinden hangisine ihtiyacınız varsa düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Vereceğimiz ilk maske tarifi diri bir cilde sahip olmak isteyenler için hazırlanmıştır. Bunun için 1 çay kaşığı bal, 1 adet limon kabuğu, yarım muz gereklidir. Muzun çatal yardımı ile iyice ezdikten sonra üzerine bal ve limon kabuğunu da ekleyerek cildinize sürün. Sürdüğünüz maskeyi 20 dakika yüzünüzde bekletin ve yıkayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Cildinizi sıkılaştırmak istiyorsanız 2 tutam ıhlamur ve 1 kahve fincanı sütü alın. Öncelikle yapmanız gereken şey sütü ısıtmaktır. Daha sonra ısınan sütün içerisine ıhlamuru ekleyerek 15 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demlenen bu sıvı karışımı cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün ve 20 dakika bekletin. Cilt bakımınızı yaptıktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yüzünüze yapacağınız maskenin botoks etkisi yaratmasını istiyorsanız bu maskeyi mutlaka yapmalısınız. 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 adet yumurta sarısı ve bir miktar tuz gerekli malzemelerdir. Bütün malzemeleri bir kabın içerisine alın ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra tekrar bir kat daha bu karışımdan sürerek 10 dakika daha bekleyin ve su yardımı ile cildinizi iyice temizleyin. Bu maskenin haftada bir kez uygulanması yeterli gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu