Saç Bakımı

Düzensiz Beslenmenin Sebep Olduğu Saç Sorunları

Saç sorunları pek çok sebeple yaşanabilir. Bu sebeplerin en başında geleni de düzensiz ve sağlıksız beslenmedir. Beslenme alışkanlığınız kötü düzeydeyse saç bakımı tek başına asla işe yaramaz.

Saç bakımı için ne yaparsanız yapın, sağlıksız besleniyorsanız bir işe yaramayacaktır. Hem vücut hem de saçlar çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. İhtiyaçları gerekli ölçüde sağlanmazsa kayıplar yaşanmaya başlar. Saçlara ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri vermediğiniz halde saç bakımı yaparsanız bir sonuç alamazsınız. Önce saçları içerden beslemek gerekir. Yeteri kadar beslenen saçlar, bakımla daha da güçlenir ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Pek çok bitkisel yağ, saç maskesi olarak uygulanabildiği gibi ağızdan da alınır. Besinlerle birlikte tüketildiğinde de saçlar için aynı etkiyi yaratırlar. Bu yüzden doğal ürünler tüketmeli ve saç bakımı için doğal ürünleri tercih etmelisiniz.

Biotin içeren yumurta ve elma gibi yiyecekleri tüketmek saçları güçlendirir. Biotin içerikli beslenme kırık oluşumunu büyük ölçüde önler ve saçların daha güçlü uzamasını sağlar.

(Biotin hakkında bilgi sahibi olmak için Biotinin Saça Faydaları adlı yazımıza bakabilirsiniz.)

Çilek başta olmak üzere pek çok meyve saç dökülmelerini önler. Bunun yanında yeni saçların çıkmasında da etkili bir rol oynar. Düzensiz beslenme sonucunda saçlar güçsüzleşir, kurur, zayıflar ve dökülmeye başlar. Saç bakımı için daima doğal ürünler seçmeniz ve sağlıklı beslenmeniz gerektiğini unutmayın. Sağlıklı saçlara sahip olmak için ilk önce biz sağlıklı olmalıyız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu