Saç Bakımı

Dulavrat Otu Yağı Saça Faydaları

Dulavrat otu, nemli yerleri seven ve doğada kendiliğinden yetişen bir bitkidir. İri ve damarlı yapraklara sahiptir. Pek çok alanda fayda sağlayan bir bitkidir. Aynı zamanda yağı da sağlık ve bakım alanında olumlu etkiler yaratır. Şimdi bizi ilgilendiren dulavrat otu yağı saça faydalarını inceleyeceğiz.

Dulavrat yağı nasıl kullanılır? Bakım yaparken dulavratotu yağı saç maskesi yaparak kullanılır mı? Dulavrat yağı satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Dulavrat yağı zehirli mi? Tüm sorularınızın yanıtlarını bu yazıda bulacaksınız.

Dulavrat otunu daha önce duymuş muydunuz? Dulavrat otu kremi olarak sıkça karşınıza çıkmıştır. Dulavrat otu saç dökülmesi üzerinde oldukça etkilidir. Yağının da en önemli etkisi saç dökülmesi üzerinedir.

Diğer yıpranmış saçlar üzerindeki etkisi de oldukça fazladır. Solgun mat ve cansız görünen saçları parlak bir görünüme kavuşturur. Aynı zamanda zayıflamış saçları güçlendirir.

Dulavrat yağı, saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Eğer kepeklerden şikayetçiyseniz dulavrat otu yağının etkilerinden siz de faydalanabilirsiniz. Çünkü kepeklerden arındırma ve yeni kepek oluşumunu önleme özelliği vardır.

Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıran dulavrat otu yağının, düzenli kullanıldığı takdirde bir ay içinde etkisini gösterdiği bilinmektedir.

Peki, dulavrat yağı nasıl kullanılır? Isıtılarak kullanıldığında etkisi artan bir yağdır. Dulavrat otu yağı saç maskesi olarak uygulandığında olumlu etkileri artacak ve etkisini göstereceği süre alacaktır.

Dulavrat otu yağı zehirli mi? Sarımsak ve karanfil gibi bitkilerle birlikte kullanıldığında olumsuz sonuçlara yol açabilir. Vücudunuzun bir bölgesinde alerjiniz olup olmadığını denediğiniz takdirde kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Dulavrat otu yağı nasıl yapılır?

Satın almak yerine ev yağımı bitkisel yağ kullanmak istiyorsanız tarif oldukça basit. Bir avuç dolusu dulavrat otu kökünü doğrayıp kavanoza koyun. Kavanoza zeytinyağı doldurun ve iki ay bekletin. İki ayın sonunda karışımı kaynar suyun içinde pişirin. Daha sonra tülbent yardımıyla süzüp dulavrat otu yağı olarak kullanabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu