Makyaj

Dudaklara Uygun Ruj Seçimi

Makyaj yaparken gözler kadar özen gösterilen diğer bir bölge de dudaklardır. Sadece hoş bir görünüm değil seçilen rujun uyumlu olması da önemlidir. Ruj seçimi, ten rengine göre olduğu kadar dudak yapısına göre de yapılmalıdır. Dudaklara uygun ruj seçimi nasıl olmalıdır? Sonucu bulmadan önce dudak yapısının ince mi yoksa dolgun mu olduğu belirlenmelidir.

Dolgun Dudaklara Uygun Ruj Seçimi

Dolgun dudaklara sahip olanlar için en önemli şey doğallıktır. Dudaklar yeterince ön plandayken daha fazla belirginleştirmek sadece komik bir görünüm ortaya çıkarır. Bu nedenle ruj seçimi yaparken olabildiğince doğal görünmesini sağlamak gerekir.

Dolgun dudaklara sahip olanlar parlatıcılardan olabildiğince uzak durmalıdır. Parlak renkler ve parlatıcılar dudakları olduğundan da büyük gösterecektir. Özellikle dudaklarının kalınlığından şikayet edenlerin buna dikkat etmesi gerekir.

dolgun dudak

Mat ve koyu renk rujlar dolgun dudaklarda fazlasıyla hoş duracaktır. Canlı pembeler, kırmızı tonları ve bordo en doğru seçimler olacaktır.

Dolgun dudaklara ama beyaz tene sahip olan biri ruj seçimi yaparken ten rengini göz önünde bulundurmalıdır. Açık tenli biri parlak olmamasına dikkat ederek daha açık renkler uygulayabilir.

Dolgun dudaklara sahip biri rujdan önce fondöten sürerek dudakların daha güzel görünmesini sağlayabilir.

İnce Dudaklara Uygun Ruj Seçimi

İnce dudaklara sahip olanlar daha yumuşak bir görünüm sağlamalıdır.

Çok koyu tonlarda olan rujlar ince dudakları daha da ince gösterebilir. Özellikle bu durumdan şikayetçi olanların hoşnut olmayacağı sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle dudakları daha kalın gösterebilecek tercihler yapmak gerekir.

Açık renkler ve mat tonlar en doğru seçim olacaktır. Cilt tonuna göre mat rujları değil, parlak renkleri ve parlatıcıları tercih edebilirsiniz.

Açık renkler dudakları daha kalın gösterecektir. Aynı zamanda dudak parlatıcıları hem dudakları belirginleştirir hem de daha dolgun görünmesini sağlar.

İnce dudaklara sahip olanlar mat ruj seçimi yaparken dikkat etmelidir. Doğru kullanılmadığı takdirde her şeyi tersine çevirip kötü bir görünüm de ortaya çıkarabilir. Bu nedenle her zaman için parlak renkler ilk tercih olmalıdır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu