Makyaj

Dudak Makyajı İpuçları

Cilde renk katma konusunda en önemli uygulama dudak makyajı dır. Çoğu kadın yalnız bir ruj sürerek evden çıkabilir.

Zaman zaman dudak makyajı doğal renklerle sınırlıdır. Zaman zaman da dudak makyajı ön plana çıkarılır. Nasıl ki göz makyajı yüz ifadesini değiştirecek kadar önemliyse, dudak makyajı da yüzün renklenmesinde oldukça önemlidir.

Dudak makyajı için bazen pratik ipuçlarına ihtiyaç duyarız. Bu yazıda birkaç küçük ipucuyla size yardımcı olacağız.

1- Kalıcı olmayan bir ruju 12 saat kalıcı ruja çevirmek aslında oldukça kolaydır.
Dudağın tamamı boyandıktan sonra bir peçeteyle rujun fazlası alınır. Sonra bir fırça yardımıyla rujun üzerine transparan pudra uygulanır. Pudradan sonra ruj tekrar sürülür ve bir kez daha peçeteyle fazlası alınıp pudra uygulanır. Son olarak bir kat daha ruj sürülür. Bu işlem rujun kalıcı olmasını sağlar.

2- Farklı renkler denemek isteyen ama favori rujundan vazgeçmek istemeyenler için harika bir çözüm var. Aynı ruju farklı renkte kullanmak mümkün.
Ruj dudağın ortasına sürülür. Daha sonra ufak bir ruj fırçasıyla yukarı aşağı dağıtılır. Böylelikle dudak çerçevesine yakın kısımlar açık renge dönerken orta kısımlar canlı renkte görünür.

3- Mat ruju olmayan biri bile mat ruj sürebilir.
Dudaklar nemlendirilir ve doğal tonda bir kalemle çerçeve çizilir. Daha sonra istenen renkte bir ruj uygulanır. Tıpkı kalıcı ruj elde etme işleminde olduğu gibi peçeteyle rujun fazlası alınır ve transparan pudra sürülür. Böylelikle mat bir görünüm elde edilir.

4- Mat ruju başka bir yöntemle elde etmek de mümkün. Rujla aynı renkte toz allığa parmak batırılır ve dudaklara sürülür. Böylelikle ruj anında matlaşır ve rengi belirginleşir.

5- Yoğun kırmızı dudaklar için sürekli ürün denemeye gerek yok. Birkaç kozmetik ürünü kullanarak kıpkırmızı bir görünüm elde etmek mümkün.
Dudaklara toz pudra uygulanır ve kırmızı dudak kalemiyle çerçeve çizilir. Kırmızı ruj çerçevenin içine sürülür. Fazlası peçeteyle alındıktan sonra üzerine ince bir kat transparan pudra sürülür. Böylelikle yoğun kırmızı bir görünüm elde edilir.

6- Ruj taşmalarını tek bir kalemle gidermek mümkün. Beyaz dudak kalemi taşan bir ruj için kurtarıcıdır.
Her renk ruj ve parlatıcıyla uyumlu bir üründür. Rengin taşmasını engeller ve kusursuz bir dudak makyajı ortaya çıkarır.

7- Dolgun dudaklar için özel bir ürün almaya gerek yok. İstenen renkte bir rujun dudakları dolgun göstermesi mümkün.
Ruj dudaklara uygulanır ve ışıltılı göz farı parmak ucuyla rujun üstüne sürülür. (Işıltılı pembe göz farı en uygun seçim olacaktır.)

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu