Makyaj

Dudak Makyajı Hileleri

Çoğu kadın dudak yapısından hoşnut değildir. Bu durumu bazı makyaj hileleri kullanarak gidermek mümkündür. Her zaman, ince dudaklardan şikayetçi olup, dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler daha fazladır. Dudakları dolgun göstermek çok da zor değil. Doğru seçimler yapıp doğru yöntemlerle uygulamak sorun gibi görünen şeyi çözüme ulaştıracaktır. Küçük dudak makyajı hileleri, istediğiniz görünüme kavuşmak için en kısa yoldur.

Dudak Makyajı Hileleri

♦ Dudakların daha dolgun görünmesi için ten renginde bir göz kalemini dudağın üst kısmına sürmek yeterlidir. Dudakları olduğundan daha dolgun gösterecektir.

♦ Dudakları daha belirgin ve ruju daha canlı göstermek için dudak rengini nötrlemek gerekir. Dudak rengi herkeste farklı olduğu gibi ten renginden de farklıdır. Dudaklara fondöten veya CC krem sürerek ten rengiyle eşitlemek dudaklara istenen şekli vermeye ve daha dolgun göstermeye yardımcı olur.

♦ Dudakların etrafına, kenarlarına ten rengine uygun bir kapatıcı uygulayın. Dudakların etrafına dolgun bir efekt oluşturur ve daha dolgun görünmesini sağlar.

♦ Rujun dudağınızda istediğiniz gibi durmasını istiyorsanız alırken çok dikkatli olmalısınız. Ruj alırken rengi denemek için elin üstüne sürmek yanlış bir sonuç verir. Elin üst kısmı yerine parmakların uç kısmına sürüldüğünde dudak rengine en uygun olan ruj bulunabilir. Çünkü dudak rengine en yakın ton parmak uçlarındadır.

♦ Çok ince dudak yapısına sahip olup daha dolgun dudak isteyenler için en iyi yöntemlerden biri de kontörleme işlemidir. Vücuda uygulanan kontör dudaklara da yapılabilir. Üstelik yapılacak bölge daha küçük olduğundan işlem daha kolay bir hale gelir.

Bunun için cilt renginden iki ton koyu bir kalem seçilmelidir. Göz kalemi veya dudak kalemi olabilir. Bu kalemle alt dudağın çizgisinin alt kısmına hafif bir çizgi çekilir. Bu işlem dudakların alt kısmında gölge oluşturur ve alt dudağı ön plana çıkarır.

♦ Dudakları daha ince göstermek için mutlaka mat rujlar seçilmelidir. Koyu renk tonları dudakları daha ince gösterir. Tam tersi için ise parlatıcılar tercih edilmelidir. Dudak parlatıcıları dudakların daha dolgun görünmesini sağlar.

Dudağı dolgunlaştırmak için sürülen rujda hangi dudağın ince olduğuna dikkat edilmelidir. Eğer sadece üst dudak ince ise sadece üst dudağı dolgunlaştırmak gerekir.

Kalıcılık İçin Ne Yapılmalı?

Kadınlar, dudakları inceltmek veya kalınlaştırmak için uygulanan tüm yöntemlerde kalıcılık ister. Bunu sağlamak için dudak makyajı hileleri arasında en basit yöntem transparan pudradır. İnce bir peçete üzerinden dudaklara uygulanan transparan pudra elde edilen görüntünün kalıcı olmasını sağlar.

Sadece dudaklar için değil tüm makyaj üzerinde uygulanabilir. Böylelikle makyajın o ıslak görüntüsünü alır, kurular ve kalıcı olmasını sağlar. Transparan pudra için makyajın son adımı diyebiliriz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu